Strona Główna > Aktualności > Złota LE K, gr. A: Bułgaria mimo porażki na czele, Portugalki wciąż bez zwycięstwa

Kolejna seria spotkań złotej Ligi Europejskiej ponownie przyniosła starcie na szczycie. Azerki tym razem zrewanżowały się reprezentacji Bułgarii, wygrywając przed własną publicznością 3:1. Wciąż jednak na czele grupy znajdują się Bułgarki, a Azerki są tuż za nimi, ponieważ przegrały o seta więcej. Rewanżu nie wzięły natomiast Portugalki, które wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Europejskiej.

Po porażce na wyjeździe Azerki szybko mogły zrewanżować się reprezentacji Bułgarii. W Baku gospodynie dobrze rozpoczęły mecz, szybko odskakując na cztery punkty. W środkowej fazie seta przewaga powiększyła się (16:8), jednak z czasem przyjezdne zaczęły dochodzić do głosu. Chociaż Bułgarki zniwelowały większość strat, nie udało im się odwrócić losów tego seta. Zdołały to zrobić w drugiej odsłonie. Chociaż nie brakowało zaciętych akcji, decydujące piłki padły łupem przyjezdnych. Sety numer trzy i cztery były niezwykle zacięte. Obaj trenerzy rotowali składem. Chociaż gospodynie budowały przewagi, Bułgarki je niwelowały. Siatkarki Iwana Petkowa nie zdołały jednak doprowadzić do tie-breaka. Gospodynie do zwycięstwa poprowadziła Katerina Żidkowa. Po drugiej stronie siatki prym wiodła natomiast Maria Karakaszewa.

Azerbejdżan – Bułgaria 3:1
(25:20, 23:25, 25:21,25:21)

Azerbejdżan: Azimowa (3), Bajramowa (11), Hasanowa (16), Samadowa (18), Żidkowa (20), Imanowa A. (5), Karimowa (libero) oraz Imanowa J., Abdulazimowa (2), Aliszanowa (1), Azizowa i Alijewa (libero)
Bułgaria: Dimitrowa G. (17), Dimitrowa N. (8), Kitipowa (3), Rusewa (12), Karakaszewa (16), Czauszewa (10), Todorowa Z. (libero) oraz Barakowa (2), Kracewa (1), Todorowa M. (4), Milanowa (1), Petrowa i Grigorowa

W spotkaniu na Ukrainie to gospodynie były faworytkami. Początek meczu był jednak zacięty. Dopiero z czasem na cztery punkty odskoczyły Ukrainki. Z akcji na akcję dystans się powiększał. Ostatecznie gospodynie triumfowały 25:19. W drugiej odsłonie zespoły początkowo grały punkt za punkt. W środkowej fazie seta stopniowo to Portugalki zaczęły budować przewagę. Mimo interwencji szkoleniowca Ukrainki nie potrafiły powrócić do gry z poprzedniego seta i przegrały do 21. W kolejnym secie Portugalki zdołały zbudować pięciopunktowe prowadzenie, jednak seria piłek dla gospodyń sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się remis. W dalszej fazie seta siatkarki z Ukrainy przejęły inicjatywę, wygrywając do 22. W czwartej partii po wyrównanym początku efektowną serię zaliczyły gospodynie. Przewagę Ukrainki zdołały utrzymać do końca i to one wygrały za trzy punkty. Najlepszą siatkarką na boisku była Nadia Kodoła (19), o jedno oczko mniej zdobyła Portugalka Marta Hurst.

Ukraina – Portugalia 3:1
(25:19, 21:25, 25:22, 25:20)

Ukraina: Karpec (1), Truszkina (12), Krajduba (9), Kodoła (19), Peretiatko (4), Niemcewa (libero) oraz Denisova (9), Gerasimowa (5) i Karasowa (libero)
Portugalia: Duarte (13), Rodrigues (3), Hurst (18), Antunes (9), Kavalenka (4), Resende (libero) oraz Duaro, Maio (1), Lopes Da Silva i Gomes (1)