Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zlatan Jordanow: Transfer do MKS-u Będzin był dobrym posunięciem

Zlatan Jordanow: Transfer do MKS-u Będzin był dobrym posunięciem

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Transfer do Będzina był dobrym posunięciem. Sądzę, że spełniam się tu zarówno jako człowiek, jak i jako zawodnik – potwierdził Zlatan Jordanow, przyjmujący zagłębiowskiego plusligowca, reprezentujący jego barwy od stycznia bieżącego roku.

Patrząc z boku, można było odnieść wrażenie, że w zachowaniu przyjmującego brakowało dotąd bałkańskiej krwi, charakteryzującej mentalność Bułgarów. Cichy, spokojny, był zaprzeczeniem południowego temperamentu, choć ten wraz z początkiem okresu przygotowawczego właśnie się w nim odrodził. Energiczny, uśmiechnięty i skłonny do żartów, wprowadza do drużyny przyjazną atmosferę. – Zawsze byłem sobą, może po prostu potrzebowałem czasu. Bardzo się cieszę się, że trafiłem do klubu z Będzina, choć muszę przyznać, że dopiero teraz, odkąd jest tu ze mną rodzina, czuję się spokojniejszy – tłumaczył 26-latek. – Po treningach nie wracam już do pustego mieszkania. To dużo dla mnie znaczy – dodał po chwili.

Z pewnością obecność najbliższych wpłynie jeszcze pozytywniej na rozwój Bułgara, mającego za sobą udany sezon. – Rzeczywiście. Transfer do Będzina, po nieudanym epizodzie w Rumunii, w SCM U Craiova, był dobrym posunięciem. Sądzę, że spełniam się tu zarówno jako człowiek, jak i jako zawodnik. Dla mnie MKS to coś więcej niż drużyna – przekonywał zawodnik.W tym sezonie w linii przyjęcia będzińskiego MKS-u oprócz Zlatana Jordanowa zobaczymy Marcina Walińskiego, Jakuba Peszko i Mateja Koka. Dla niespełna 21-letniego Słoweńca przygoda z będzińskim klubem dopiero się rozpoczęła. – Matej to młody, utalentowany zawodnik, godny uwagi. Myślę, że dalsza praca na wysokim poziomie da mu możliwość gry w najsilniejszych klubach Europy – komplementował kolegę z formacji przyjmujący.

Trzykrotny mistrz Bułgarii zgodził się z tezą, iż w nadchodzących rozgrywkach siła zagłębiowskiej drużyny będzie oparta przede wszystkim na kolektywie. – To prawda. W poprzednim sezonie naszym celem było zgranie i znalezienie wspólnego języka. Rozumieliśmy się i na boisku, i poza nim, więc dalej musi być tylko dobrze – zakończył Bułgar.

 

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved