Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > ZAKSA Strzelce Opolskie skompletowała skład

ZAKSA Strzelce Opolskie skompletowała skład

fot. ZAKSA Strzelce Opolskie

Beniaminek I ligi mężczyzn ma już gotowy skład na sezon 2019/2020. – Nasi nowi, w większości bardzo młodzi zawodnicy powinni solidnie wesprzeć tych, którzy zostali. Po cichu marzy nam się udział w fazie play-off, ale celem nadrzędnym jest oczywiście utrzymanie – mówi prezes ZAKSY Strzelce Opolskie, Grzegorz Ratajczak.

W zespole ze Strzelc Opolskich, doszło przed sezonem do roszad w składzie, ale nie okazały się one drastyczne. Szeregi beniaminka I ligi opuścili: Marcin Krawiecki, Patryk Szymański, Tomasz Kryński, Mateusz Podborączyński, Jakub Jaruzal i Korneliusz Banach. W klubie pozostali zaś: trener Roland Dembończyk, przyjmujący Grzegorz Wójtowicz i Krzysztof Zapłacki, atakujący Maciej Walczak, rozgrywający Łukasz Walwender, środkowi Markus Kosian i Maciej Wóz oraz libero Damian Pilichowski. Wśród nowych nabytków zespołu są: Szymon Bereza, Mateusz Łysikowski, Daniel Szaniawski, Patryk Foltynowicz i Damian Czyżyk.Nasi nowi, w większości bardzo młodzi zawodnicy powinni solidnie wesprzeć tych, którzy zostali – podkreśla prezes klubu Grzegorz Ratajczak.Wśród nowych nabytków, najbardziej znanym siatkarzem jest środkowy Daniel Szaniawski. Ostatnio grał on w rumuńskim zespole Steaua Bukareszt, a wcześniej w Ślepsku Suwałki czy AZS-ie Częstochowa – dodaje.

Nadal będzie oczywiście obowiązywać nasza współpraca z aktualnym mistrzem Polski, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, dzięki czemu będziemy mogli korzystać także z niektórych jej zawodników – podsumowuje Ratajczak.

Przygotowania do sezonu strzelczanie rozpoczną 22 lipca. Rozgrywki I ligi zainaugurują z kolei 14 września. Zmierzą się wtedy przed własną publicznością z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

źródło: inf. własna, nto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved