Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Żiga Štern: Nie mogę doczekać się początku mistrzostw Europy

Żiga Štern: Nie mogę doczekać się początku mistrzostw Europy

fot. CEV

– Jeśli mamy dobry dzień, to trudno jest nas pokonać. Mam nadzieję, że będziemy mieli wiele dobrych dni w trakcie mistrzostw Europy. Przy wsparciu kibiców będzie to łatwiejsze. Nie mogę doczekać się aż zaczną się mistrzostwa – powiedział Żiga Štern, zawodnik reprezentacji Słowenii.

Rzadko zdarza się, aby w reprezentacji jednego kraju grało rodzeństwo. Przykładem na to jest jednak Słowenia, w kadrze której grają 25-letni Žiga oraz 23-letni Tonček Štern. Obaj urodzili się w Slovenskiej Bistricy, która jest miastem w północno wschodniej Słowenii. Ich dziadek oraz ojciec odnosili sukcesy w judo, ale drugi z nich grał także w siatkówkę w I lidze. Wówczas obaj bracia podjęli decyzję, że poświęcą się siatkówce.– Nasz ojciec grał w siatkówkę w drużynie I-ligowej, a my postanowiliśmy intensywniej poświęcić się temu pięknemu sportowi. Nasz tata nas do tego zachęcał. Był dla nas mentorem i trenerem. W rzeczywistości nadal pełni te rolę – zaznaczył Żiga, który wraz ze swoim bratem przez pewien okres grał w Calcit Kamnik, a w poprzednim sezonie obaj trafili do Top Volley Latina. – Nasz ojciec śledzi prawie wszystkie nasze mecze, także kwalifikacje w Gdańsku. Ogląda wszystkie mecze reprezentacji, a także wielokrotnie odwiedzał Latinę. Jest naszym krytykiem i zwolennikiem – dodał starszy z braci.

W sierpniu Słoweńcy bez powodzenia walczyli o olimpijskie przepustki. W Gdańsku wygrali tylko z Tunezyjczykami, a porażki ponieśli z gospodarzami oraz trójkolorowymi. Wciąż jednak mają szansę, by zakwalifikować się do zmagań w Tokio. Będzie nią styczniowy turniej eliminacyjny. Jednak na razie nie wybiegają tak daleko w przyszłość, a koncentrują się na czempionacie Starego Kontynentu. – Nie mieliśmy nic do stracenia w tak trudnej grupie z Francją i Polską. Niestety, rywale lepiej zagrali niż my. Wierzę, że w drugiej rundzie kwalifikacji w styczniu osiągniemy lepszy wynik. Wszystkie nasze myśli koncentrują się jednak teraz na mistrzostwach Europy – skomentował Tonček, jeden z liderów reprezentacji Słowenii, która w ostatnich latach wywalczyła już wicemistrzostwo Europy. W najbliższym turnieju również liczy na dobry wynik, tym bardziej, że fazę grupową rozegra przed własną publicznością. – Jeśli mamy dobry dzień, to trudno jest nas pokonać. Mam nadzieję, że będziemy mieli wiele dobrych dni w trakcie mistrzostw Europy. Przy wsparciu kibiców będzie to łatwiejsze. Nie mogę doczekać się aż zaczną się mistrzostwa – zakończył Żiga Štern.

źródło: cev.lu, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved