Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zielona Góra jednym z gospodarzy turnieju WGP

Zielona Góra jednym z gospodarzy turnieju WGP

fot. archiwum

Lubuskie szykuje się do kolejnego, ważnego wydarzenia sportowego. Jak poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej, Zielona Góra będzie bowiem jednym z dwóch polskich miast, w których odbędą się rozgrywki fazy grupowej FIVB World Grand Prix. Turniej w ramach rywalizacji zespołów II dywizji rozegrany zostanie tu w dniach 3-5 czerwca. Reprezentacja Polski spotka się wówczas z drużynami z Czech, Kanady i Portoryko.

Wszystko wskazuje na to, że lada moment zostanie podpisana umowa, na mocy której władze Zielonej Góry i województwa lubuskiego wraz z Lubuskim Związkiem Piłki Siatkowej i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej zorganizują pierwszy turniej World Grand Prix w Polsce – powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Wojciech Czajka z Polskiego Związku Piłki Siatkowej.World Grand Prix to największa i najważniejsza impreza siatkówki żeńskiej na świecie. Do Zielonej Góry, poza reprezentacją z Polski, przyjadą także zawodniczki z Czech, Kanady i Portoryko. W hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego będą walczyły o awans do grupy światowej. Wydarzenie w Zielonej Górze to jeden z dwóch turniejów, jakie zostaną rozegrane w Polsce. Turniej finałowy odbędzie się w Bułgarii.

Dlaczego sportowe wydarzenie odbędzie się akurat na terenie województwa lubuskiego? – Dotychczasowe doświadczenia związane z organizacją imprez na ziemi lubuskiej były na tyle dobre i miłe, że bez żadnego problemu i ociągania zwróciliśmy się z prośbą o pomoc w zorganizowaniu tego turnieju – tłumaczył Wojciech Czajka.

Organizacja turnieju tej rangi to nie tylko okazja do przeżywania sportowych emocji, ale i doskonała szansa na promowanie miasta i regionu. – Mamy nadzieję, że będzie to dobry nośnik informacji o tym, że w Zielonej Górze dużo się dzieje, że jest to miasto, do którego warto przyjechać, że odbywają się tu ważne wydarzenia sportowe – mówił z kolei Bogdan Nowak, wicemarszałek województwa lubuskiego.

*więcej w serwisie eurosport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved