Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Zhu Ting najlepszą zawodniczką Pucharu Wielkich Mistrzów

Zhu Ting najlepszą zawodniczką Pucharu Wielkich Mistrzów

fot. FIVB

W niedzielę w japońskiej Nagoi dobiegła końca rywalizacja pań w Pucharze Wielkich Mistrzów. Na pierwszym miejscu uplasowały się Chinki, drugie miejsce zajęły Brazylijki, a podium uzupełniły siatkarki Stanów Zjednoczonych. MVP całego turnieju została wybrana Zhu Ting, liderka chińskiej reprezentacji.

Od 5 do 10 września w Nagoi rozgrywany był Puchar Wielkich Mistrzów kobiet, w którym wystąpiły reprezentacje Brazylii, Chin, Japonii, Korei Południowej, Rosji oraz USA. Drużyny grały systemem każdy z każdym. Żadnej porażki w turnieju nie doznały Chinki i to one wygrały cały turniej. Tuż za nimi z trzema wygranymi i 11 punktami uplasowały się Brazylijki. Najniższy stopień podium należał do Amerykanek, które również wygrały trzy mecze, ale zdobyły w nich tylko 7 punktów. Gospodynie turnieju – Japonki zajęły przedostatnie miejsce. Tabelę zamykały Koreanki, które nie zdołały wygrać żadnego seta.Po turnieju podano, jakie były najwyższe indywidualne zdobycze punktowe w poszczególnych dniach. 5 września najwięcej punktów zdobyła Tandara (28 – mecz Brazylia – Rosja), 6 września Zhu Ting (33 – mecz Chiny – Brazylia), 8 września Natalia Gonczarowa (27 – mecz Rosja – USA), 9 września Andrea Drews (22 – mecz USA – Japonia) i 10 września Zhu Ting (26 – mecz Chiny – Japonia).

Podobnie jak na innych turniejach, również po zakończeniu Pucharu Wielkich Mistrzów wybrano drużynę marzeń, w której po dwie nagrody otrzymały Chinki, Japonki i Brazylijki, a jedna powędrowała do siatkarki ze Stanów Zjednoczonych. MVP turnieju wybrano Zhu Ting.

Drużyna marzeń Pucharu Wielkich Mistrzów kobiet:
najlepsza rozgrywająca: Koyomi Tominaga (Japonia)
najlepsza atakująca: Tandara Caixeta (Brazylia)
najlepsze przyjmujące: Zhu Ting (Chiny), Jordan Larson (USA)
najlepsze środkowe: Ana Carolina da Silva (Brazylia), Yuan Xinyue (Chiny)
najlepsza libero: Kotoe Inoue (Japonia)
MVP: Zhu Ting (Chiny)

Zobacz również:
Wyniki i tabela Pucharu Wielkich Mistrzów kobiet

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved