Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zhongwei Open: Na koniec sezonu Polki grały w Chinach

Zhongwei Open: Na koniec sezonu Polki grały w Chinach

fot. FIVB

Duety Kłoda/Ceynowa, Łodej/Duda i Gruszczyńska/Wachowicz na koniec sezonu plażowego udały się o Chin na turniej Zhongwei Open. W turnieju zdominowanym przez pary chińskie, a rozgrywanym w minionym tygodniu Jagodzie Gruszczyńskiej i Aleksandrze Wachowicz udało się dotrzeć do ćwierćfinału. Pozostałe polskie duety zakończyły swój udział w zmaganiach wcześniej.

W turnieju wzięło udział 19 par, z tego względu różnie układała się faza grupowa. Para Kłoda/Ceynowa, a także team Gruszczyńska/Wachowicz na tym etapie rozegrały po jednym spotkaniu. Oba duety przegrały swoje starcia w tie-breakach. Para Łodej/Duda wygrała spotkanie z Cypryjkami 2:0, ale przegrała z duetem gospodarzy w takim samym stosunku setów. Mimo to wszystkie biało-czerwone reprezentantki znalazły się w kolejnym etapie zmagań.W pierwszej rundzie pucharowej para Kłoda/Ceynowa nie postawiła się przedstawicielkom gospodarzy i przegrała w dwóch szybkich setach z Sh. H. Wen/J. Zh. Wang. Porażkę w meczu z miejscowymi poniósł także team Łodej/Dua, choć w tym starciu Polki walczyły o awans do samego końca. Drugą partię biało-czerwone wygrały bardzo pewnie, a w tie-breaku niewiele brakło im do triumfu. Obie dwójki tymi starciami pożegnały się z chińskim turniejem. Natomiast para Gruszczyńska/Wachowicz w pierwszej rundzie zagrała dobre spotkanie przeciwko Amerykankom Gaffney/Quiggle i wygrała je w dwóch setach, awansując tym samym do ćwierćfinału imprezy. W nim polska dwójka trafiła na późniejsze triumfatorki całego Zhongwei Open – Sh. H. Wen/J. Zh. Wang i musiała uznać ich wyższość w dwóch setach.

Cały turniej zakończył chiński finał, w którym po dwusetowej walce zwyciężył duet Sh. H. Wen/J. Zh. Wang. Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyły Brazylijki Elize Maia i Maria Clara, które także w dwóch setach pokonały parę z Chin.

Wyniki:
Grupa B:
Kłoda/Ceynowa (POL) – ZHU Lingdi/M. M. Lin (CHN) 1:2
(20:22, 21:16, 11: 15)

Grupa C:
Gusarova/Angelopoulou (CYP) – Łodej/Duda (POL) 0:2 
(16:21, 14:21)
Wang/Xue (CHN) – Łodej/Duda (POL) 2:0
(21:13, 21:15)

Grupa E:
Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Reeves/Howard (USA) 1:2
(7:21, 25:23, 10:15)

I runda:
Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Gaffney/Quiggle (USA) 2:0  
(21:16, 21:19)
Kłoda/Ceynowa (POL) – Sh. H. Wen/J. Zh. Wang (CHN) 0:2
(9:21, 14:21)
Łodej/Duda (POL) – Sh. T. Cao/J. J. Zeng (CHN) 1:2
(17:21, 21:11, 13:15)

ćwierćfinał:
Gruszczyńska/Wachowicz (POL) – Sh. H. Wen/J. Zh. Wang (CHN) 0:2
(18:21, 19:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved