Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zhongwei Open: Na koniec sezonu Polki grały w Chinach

Zhongwei Open: Na koniec sezonu Polki grały w Chinach

Duety Kłoda/Ceynowa, Łodej/Duda i Gruszczyńska/Wachowicz na koniec sezonu plażowego udały się o Chin na turniej Zhongwei Open. W turnieju zdominowanym przez pary chińskie, a rozgrywanym w minionym tygodniu Jagodzie Gruszczyńskiej i Aleksandrze Wachowicz udało się dotrzeć do ćwierćfinału. Pozostałe polskie duety zakończyły swój udział w zmaganiach wcześniej.

W turnieju wzięło udział 19 par, z tego względu różnie układała się faza grupowa. Para Kłoda/Ceynowa, a także team Gruszczyńska/Wachowicz na tym etapie rozegrały po jednym spotkaniu. Oba duety przegrały swoje starcia w tie-breakach. Para Łodej/Duda wygrała spotkanie z Cypryjkami 2:0, ale przegrała z duetem gospodarzy w takim samym stosunku setów. Mimo to wszystkie biało-czerwone reprezentantki znalazły się w kolejnym etapie zmagań.

W pierwszej rundzie pucharowej para Kłoda/Ceynowa nie postawiła się przedstawicielkom gospodarzy i przegrała w dwóch szybkich setach z Sh. H. Wen/J. Zh. Wang. Porażkę w meczu z miejscowymi poniósł także team Łodej/Dua, choć w tym starciu Polki walczyły o awans do samego końca. Drugą partię biało-czerwone wygrały bardzo pewnie, a w tie-breaku niewiele brakło im do triumfu. Obie dwójki tymi starciami pożegnały się z chińskim turniejem. Natomiast para Gruszczyńska/Wachowicz w pierwszej rundzie zagrała dobre spotkanie przeciwko Amerykankom Gaffney/Quiggle i wygrała je w dwóch setach, awansując tym samym do ćwierćfinału imprezy. W nim polska dwójka trafiła na późniejsze triumfatorki całego Zhongwei Open – Sh. H. Wen/J. Zh. Wang i musiała uznać ich wyższość w dwóch setach.

Cały turniej zakończył chiński finał, w którym po dwusetowej walce zwyciężył duet Sh. H. Wen/J. Zh. Wang. Na najniższym stopniu podium zmagania zakończyły Brazylijki Elize Maia i Maria Clara, które także w dwóch setach pokonały parę z Chin.