Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Zhang Xiaoya: Zagrałyśmy najlepiej, jak umiałyśmy

Zhang Xiaoya: Zagrałyśmy najlepiej, jak umiałyśmy

Pomimo starań Tajki nie zdołały pokonać Chinek w pojedynku o piąte miejsce w turnieju finałowym World Grand Prix. Reprezentantki Tajlandii przegrały 0:3, zdobywając w dwóch pierwszych setach 23 punkty, natomiast w ostatnim zaledwie 12. – Chinki grały bardzo dobrze. Nawet bez kilku kluczowych zawodniczek rozegrały dobre zawody – powiedział trener gospodyń, Kiattipong Radchatagrienghai.

Chinki dzięki pokonaniu gospodyń zajęły piąte miejsce. Zadowolenia z takiego przebiegu zdarzeń nie ukrywała Zhang Xiaoya. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że wygrałyśmy ten mecz. Zagrałyśmy najlepiej, jak umiałyśmy. W pierwszych dwóch setach było ciężko, ale udało nam się je wygrać. Tajki walczyły zespołowo, dobrze przygotowały się do meczu. Były aktywne i cieszyły się grą. Po tym turnieju wrócimy do naszego kraju, by przygotować się do igrzysk olimpijskich – powiedziała chińska siatkarka. – Chciałbym podziękować Tajlandii za niesamowitą gościnność na tym turnieju finałowym World Grand Prix. Siatkarki reprezentacji Tajlandii zagrały bardzo dobrze w pierwszych dwóch setach. W trzecim popełniły zbyt wiele błędów, co poprowadziło nas do zwycięstwa. Po tym turnieju będziemy musieli skupić się na igrzyskach olimpijskich – powiedział trener reprezentacji Chin, An Jiajie.

Po turnieju finałowym World Grand Prix na emeryturę dochodzi Kiattipong Radchatagrienghai, trener reprezentacji Tajlandii. An Jiajie w ciepłych słowach wypowiedział się o szkoleniowcu przeciwniczek. – Chciałbym najserdeczniej go pozdrowić. Zawsze go szanowałem. Zrobił bardzo dużo dla reprezentacji Tajlandii, jest wielkim trenerem. Jeśli to możliwe, chciałbym zaprosić go do odwiedzenia nas w Pekinie – stwierdził.

Zarówno reprezentantki Tajlandii, jak i ich trener cieszyli się z tego, że właśnie w ich kraju rozgrywany był turniej finałowy. Chociaż Tajki przegrały pojedynek o piąte miejsce, były zadowolone ze swojej postawy. – Dużo przygotowywałyśmy się do tego meczu. Muszę przyznać, że nie byłyśmy wystarczająco dobre, by pokonać Chinki, chociaż niektóre z ich kluczowych siatkarek były nieobecne na turnieju. Miałyśmy swoje szanse w pierwszych dwóch setach, jednak nie byłyśmy w stanie dopasować się do ich siłowej gry. Naprawdę ciężko walczyłyśmy – powiedziała kapitan Tajlandii, Pleumjit Thinkaow. – Chciałbym podziękować FIVB za umożliwienie nam goszczenia tego prestiżowego turnieju. Chinki grały bardzo dobrze. Nawet bez kilku kluczowych zawodniczek rozegrały dobre zawody. Chociaż nie wygraliśmy tego meczu, była to dobra okazja dla moich młodych zawodniczek, by uczyć się i zdobywać doświadczenie – podsumował turniej tajski szkoleniowiec.

źródło: FIVB, inf. własna