Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zgrupowania polskich kadr na początku czerwca?

Zgrupowania polskich kadr na początku czerwca?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Epidemia koronawirusa storpedowała wszystkie sportowe plany. Od pewnego czasu mówi się, że polskie reprezentacje mają jednak się spotkać i trenować. Jak informuje Polsat Sport, PZPS wyznaczył nawet wstępny termin rozpoczęcia zgrupowań – panowie i panie mają spotkać się na początku czerwca.

Siatkarze mają spotkać się w Spale, a siatkarki w Szczyrku. Na ten moment nie wiadomo jednak czy Liga Narodów w ogóle się odbędzie, a decyzji na pewno nie będzie do końca kwietnia. Nie jest znany jest także termin powołań, choć Vital Heynen oraz Jacek Nawrocki pozostają w kontakcie ze swoimi podopiecznymi.  Zgrupowania mają odbyć się w 18-25 składach, ale z pewnością indywidualne powołania będą zależeć od decyzji FIVB odnośnie Ligi Narodów.Ta na ten moment przewidziana jest ona na sierpień, ale z pewnością zmianie ulegnie dotychczasowa formuła rozgrywania. – Tegoroczna edycja Ligi Narodów to trochę taka „randka w ciemno” – powiedział niedawno w magazynie #7strefa wiceprezes PZPS ds. kontaktów międzynarodowych, Ryszard Czarnecki. – Nie należy się spodziewać, że formuła tej Ligi Narodów będzie taka, jaką znamy z dwóch poprzednich lat. To nie będzie raczej cykl wielu turniejów. Są rozważane różne propozycje – dodał wiceprezes. Dodatkowo Mirosław Przedpełski powiedział natomiast Przeglądowi Sportowemu, że: FIVB bardzo zależy na rozegraniu Ligi Narodów w jakiejkolwiek formule, żadna decyzja na razie jednak nie zapadła i nie zapadnie do końca kwietnia.

Jak podaje Polsat Sport, na ten moment znana jest więc jedynie data pierwszych zgrupowań. Panowie mają spotkać się w Spale 1 czerwca, panie 4. Ośrodki, w których będą przebywać siatkarze i siatkarki muszą być do tego odpowiednio przygotowane. Powołania sportowcy będą musieli otrzymać około dwa tygodnie przed rozpoczęciem przygotowań. Wszyscy będą musieli poddać się obowiązkowej 14-dniowej domowej kwarantannie. Po zameldowaniu się w Spale czy Szczyrku, obowiązkowe będą także badania lekarskie i test na koronawirusa. W ośrodkach zawodnicy zamieszkają w pokojach w pojedynkę. Nie będą mieli okazji opuszczania ich poza godzinami treningów i posiłków. Te również będą nowością, bowiem nie będzie szwedzkiego stołu w jadalni. Posiłki mają być wydawane w pojemnikach, a być może sportowcy będą spożywać je w swoich pokojach. Dodatkowo zakazane będzie opuszczanie ośrodka w trakcie zgrupowania. – Na pewno też będziemy musieli wzmocnić sztaby medyczne obu kadr, tak by mogły sprawować pełną opiekę nad zawodnikami. Własnych testów na koronawirusa raczej nie przewidujemy, bo będą one robione w ośrodkach COS. Teraz trzymajmy kciuki, by ten plan w ogóle się powiódł – zapowiedział rzecznik prasowy PZPS, Janusz Uznański.

Cały materiał w serwisie Polsatu Sport

źródło: Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved