Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Cztery zespoły z Polakami w składzie w Czechach

Cztery zespoły z Polakami w składzie w Czechach

fot. cvf.cz

W miniony weekend wystartowała czeska ekstraklasa siatkarzy. Również w tym sezonie nie brakuje w nim polskich zawodników, którzy reprezentują barwy czterech z dwunastu startujących zespołów. Zwycięstwa na inaugurację sezonu odniosły VK Ostrava, Dukla Liberec oraz VK Příbram. Gorycz porażki musiał przełknąć volleyball.cz Kladno.

Pierwszym liderem czeskiej ekstraklasy siatkarzy w sezonie 2018/2018 został zespół SKV Ústí nad Labem, który wysoko w trzech setach pokonał we własnej hali VK Benátky nad Jizerou. Najskuteczniejszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Filip Kramar. Trzysetowe zwycięstwo odniósł również obrońca tytułu mistrzowskiego, VK Karlovarsko. Filip Rejek (18 pkt.) i jego koledzy wygrali wyjazdowy mecz z VK Lvi w Pradze.Gorycz porażki na inaugurację sezonu musiał przełknąć wicemistrz Czech, volleyball.cz Kladno z Bartoszem Cedzyńskim w składzie. Gospodarze ulegli 1:3 brązowym medalistom minionego sezonu, Jihostroj Czeskie Budziejowice. Polski środkowy pojawił się na boisku w drugim secie i pozostał na nim już do końca. Skończył cztery z ośmiu ataków i zanotował cztery skuteczne bloki. Było to jednak za mało, by pomóc kolegom w odniesieniu wygranej. Świetny mecz w barwach gości zaliczył Filip Křesťan, który zdobył 24 punkty.

Trzysetowe zwycięstwo we własnej hali z Fatrą Zlin odnieśli siatkarze Dukli Liberec i znaleźli się na drugim miejscu tabeli po pierwszej kolejce. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrali Mateusz Biernat i Bartosz Pietruczuk. Pierwszy z nich skończył dwa ataki (na dwa) i dołożył do tego trzy asy serwisowe. Pietruczuk zdobył 10 punktów, z czego 8 atakiem przy 67% skuteczności. Do tego dołożył jeden blok i jednego asa serwisowego, zanotował także 25% przyjęcia pozytywnego i 17% dokładnego.

Z trzech punktów cieszyli się również kibice VK Příbram, który w trzech setach pokonał we własnej hali AERO Odolena Voda. W zwycięskiej drużynie od początku do końca zagrali Stanisław Wawrzyńczyk oraz Jarosław Lech. Wawrzyńczyk zdobył 10 punktów atakiem przy 45% skuteczności, do których dołożył jeden skuteczny blok. W przyjęciu miał 52% pozytywnego odbioru i 13% dokładnego. Jarosław Lech był najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Zdobył 19 punktów, z czego 16 atakiem przy 57% skuteczności. Dwukrotnie również skutecznie blokował i zdobył jeden punkt zagrywką.

Wyjazdowe zwycięstwo z Volejbal Brno odniósł zespół VK Ostrava, którego barw bronią w tym sezonie Błażej Podleśny i libero Damian Sobczak. Zespół z Ostrawy wygrał 3:1, a Podleśny punktował 10 razy. W ataku skończył trzy z pięciu piłek, dołożył do tego trzy asy serwisowe i cztery punktowe akcje w bloku. Polski libero miał 29% pozytywnego przyjęcia i 0% dokładnego.

Zobacz również:
Wyniki i tabela czeskiej ekstraklasy siatkarzy

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved