Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zespoły z PlusLigi rywalizowały w Tomaszowie Mazowieckim

Zespoły z PlusLigi rywalizowały w Tomaszowie Mazowieckim

W ostatnich dniach w Tomaszowie Mazowieckim odbył się turniej, w którym obok gospodarzy – Lechii wystąpiły dwa zespoły z PlusLigi – Chemik Bydgoszcz i GKS Katowice oraz reprezentacja Ukrainy.

Lechia Tomaszów Mazowiecki jest na ostatniej prostej przed rozpoczęciem sezonu ligowego. Tomaszowianie w czwartek podejmowali reprezentację Ukrainy. To spotkanie podopieczni trenera Bartłomieja Rebzdy przegrali 1:3 (22:25, 23:25, 25:23, 16:25). W kolejnych dniach w Tomaszowie Mazowieckim rozegrane zostały mecze turniejowe, w których obok przygotowujących się do mistrzostw Europy Ukraińców oraz gospodarzy wystąpiły dwa zespoły z PlusLigi – GKS Katowice i Chemik Bydgoszcz.

Turniej otworzyło spotkanie Lechii Tomaszów Mazowiecki z Chemikiem Bydgoszcz. Inauguracyjna partia toczona była na styku a gospodarze wygrali ją dopiero po walce na przewagi 27:25. W drugim secie również nie brakowało dobrej gry. Tomaszowianie zagrali pewniej, triumfując 25:21. Trzecia odsłona grana była już pod dyktando Lechii Tomaszów Mazowiecki i tym samym tomaszowianie cieszyli się ze zwycięstwa 3:0. – Jestem zadowolony z dwóch setów. Wiemy na jakim etapie treningów jesteśmy. W tym momencie nie wynik jest najważniejszy, a realizacja założonych postanowień – komentował na łamach mediów społecznościowych klubu trener Przemysław Michalczyk.

W drugim meczu tego dnia GKS Katowice zagrał z reprezentacją Ukrainy. Początek meczu był wyrównany, jednak z czasem Ukraińcy zaczęli budować prowadzenie i wygrali do 22. W drugim secie nastąpiły zmiany, na boisku zameldował się między innymi były gracz Lechii – Wiktor Musiał i GKS wygrał 25:19. Trzecia odsłona to bardzo ciekawa walka. Obok Musiała skutecznie punktował Rafał Szymura, co dało katowiczanom zwycięstwo po walce na przewagi. Ukraińcy nie mieli zamiaru odpuszczać, doprowadzając do tie-breaka. W nim również nie brakowało ciekawych akcji, a ostatnie słowo należało do podopiecznych trenera Daszkiewicza.

W sobotę odbył się mecz pomiędzy GKS-em a Chemikiem. Bardzo dobra gra katowickich środkowych pozwoliła GKS-owi wysoko prowadzić w pierwszym secie i wygrać 25:19. W kolejnej odsłonie podopieczni trenera Michalczyka doszli do głosu. Mimo starań katowiczanie nie potrafili przełamać rywali. Drużyna z Bydgoszczy wygrała kolejne sety do 20, 21 i 19.

KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – Chemik Bydgoszcz 3:0
(27:25, 25:21, 25:17)
GKS Katowice – Ukraina 3:2
(22:25, 25:19, 27:25, 22:25, 15:13)
GKS Katowice – Chemik Bydgoszcz 1:3
(25:19, 20:25, 21:25, 19:25)