Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trzy zespoły z Mazowsza w półfinałach MP młodziczek

Trzy zespoły z Mazowsza w półfinałach MP młodziczek

fot. Atena Warszawa

Atena Warszawa, Metro Warszawa i Legionovia Legionowo zagrają w półfinałach mistrzostw Polski młodziczek rozgrywanych w Wieliczce. Stawkę półfinalistów uzupełnia MKS Dąbrowa Górnicza. O piąte miejsce w Polsce Impel Wrocław zmierzy się z Energetykiem Poznań, a o miejsce siódme rywalizować będą Szóstka Mielec i Barnim Goleniów.

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu grupowym, który rozegrał zespół warszawskiego Metra. Po dwóch piątkowych wygranych podopieczne trenera Jakuba Bokuniewicza wygrały również z najsłabszym w grupie zespołem z Goleniowa. Pierwszego seta zespół ze stolicy rozpoczął od prowadzenia 8:1, potem prowadził jeszcze 16:6 i dopiero w końcówce pozwolił rywalkom na odrobienie części strat, jednak wygrał spokojnie do 18. Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Metro wprawdzie na samym początku wypracowało sobie kilkupunktową przewagę, ale ją roztrwoniło. Siatkarki Barnima walczyły do końca, jednak przegrały ostatecznie do 23. 10 punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Amelia Piekut.O wiele większe znaczenie dla końcowej tabeli miał mecz Impelu Wrocław z Legionovią, który miał zadecydować o drugim miejscu w grupie i awansie do półfinału. Pierwszego seta lepiej rozpoczęły legionowianki, ale Impel odrobił straty i prowadził nawet w końcówce 21:20. Od tego momentu wrocławianki zdobyły jednak tylko jeden punkt i zespół z Mazowsza objął prowadzenie po wygranej 25:22. W drugiej partii siatkarki Legionovii nie dały już rywalkom zbyt wielu szans. Zyskaną na początku seta przewagę cały czas powiększały i ostatecznie rozgromiły przeciwniczki 25:11. Dobre spotkanie rozegrała Hanna Tylska, która zdobyła dla swojej drużyny 12 punktów. Legionovia tym samym awansowała do najlepszej czwórki, Impel stanął przed szansą walki o 5. miejsce w Polsce.

grupa A:
Metro Warszawa – Barnim Goleniów 2:0
(25:18, 25:23)
Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 2:0
(25:22, 25:11)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego MP młodziczek

W grupie B mecz pomiędzy Energetykiem Poznań a Szóstką Mielec był meczem o 3. miejsce w tabeli. Oba zespoły przegrały bowiem swoje piątkowe spotkania i nie miały już szans na awans do półfinału. Mielczanki rozpoczęły ten mecz od prowadzenia 8:4, potem ich przewaga wzrosła do siedmiu punktów (16:9) i… nagle stanęły. Wykorzystały to siatkarki Energetyka, które odrobiły straty i doprowadziły do końcówki na przewagi. W niej poznanianki okazały się minimalnie lepsze i wygrały 28:26. W drugiej partii Energetyk prowadził już od początku do końca. Zawodniczki Szóstki podłamane porażką w pierwszym secie nie stawiły już oporu i przegrały wysoko do 12. Energetyk zagra o miejsce 5. z Impelem, Szóstka zmierzy się z Barnimem Goleniów o miejsce 7.

Siatkarki Ateny Warszawa i MKS-u Dąbrowa Górnicza awans do półfinału zapewniły sobie już w piątek i w sobotę zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce w grupie B. Od początku niewielką przewagę miały podopieczne trenera Artura Wójcika, ale set był niezwykle wyrównany. W końcówce Atena przyspieszyła i pewnie wygrała tę partię do 20. Drugiego seta warszawianki rozpoczęły od prowadzenia 8:2. Tak duża przewaga ustawiła grę, a zespół ze stolicy nie zamierzał zwalniać. Atena wygrała 25:16 i całe spotkanie 2:0. W półfinale Atena zagra w sobotę wieczorem z Legionovią, MKS zmierzy się z warszawskim Metrem.

grupa B:
Energetyk Poznań – Szóstka Mielec 2:0
(28:26, 25:12)
MKS Dąbrowa Górnicza – Atena Warszawa 0:2
(20:25, 16:25)

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego MP młodziczek

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved