Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zespół z Warszawy najlepszy na turnieju w Solcu Kujawskim

Zespół z Warszawy najlepszy na turnieju w Solcu Kujawskim

„Zespół z Warszawy” jak ostatnio określa się drużynę Onico okazał się najlepszy w Memoriale im. Wojciecha Wesołowskiego w Solcu Kujawskim. W półfinałach drużyna ze stolicy pokonała w trzech setach BKS Visłę Bydgoszcz, a Cuprum Lubin po zaciętym meczu okazało się lpesze w tie-breaku od gdańskiego Trefla. W sobotę Trefl pokonał bydgoszczan w meczu o trzecie miejsce, a warszawianie wygrali w finale z Cuprum.

Pierwszego dnia turnieju w Solcu Kujawskim Trefl Gdańsk zmierzył się z Cuprum Lubin. W pierwszym secie wyraźnie kontrolę nad spotkaniem przejęły „gdańskie lwy”, zaczynając prowadzenie od przewagi 8:1 i kończąc seta z wynikiem 25:17. W drugiej oraz trzeciej odsłonie meczu walka była bardzo wyrównana i w obydwóch przypadkach zakończyła się wynikiem 25:23 dla Cuprum Lubin. Czwarty set wygrał gdański Trefl, co doprowadziło do remisu 2:2. Tie-break rozstrzygnął spotkanie na korzyść ekipy z Lubina, jednak w małych punktach to gdańszczanie uzbierali więcej oczek – 109 do 101. Najlepiej punktującym zawodnikiem gdańskiej drużyny był Bartosz Filipiak, który zdobył 23 punkty. Za nim uplasowali się Szymon Jakubiszak z 19 „oczkami” oraz Ruben Schott z 12 zdobytymi punktami, przy których zanotował 72% skuteczności.

W półfinale, BKS Visła zmierzyła się z wicemistrzem kraju z Warszawy. Zespół ze stolicy przeżywa ostatnio poważne problemy organizacyjne po tym, jak upadłość ogłosił dotychczasowy sponsor tytularny drużyny – firma Onico. Mimo to, zespół trenera Andrei Anastasiego pokazał charakter i w półfinale pokonał BKS Visłę 3:0, wygrywając dwa pierwsze sety 25:21, a trzeciego na przewagi 26:24, choć w nim bydgoski zespół prowadził już nawet czterema punktami.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 2:3
(25:17, 23:25, 23:25, 25:19, 13:15)

Trefl: Filipiak (23), Jakubiszak (19), Schott (12), Crer (8), Grzyb (8), Janusz (3), Olenderek (libero) oraz Kozub (1), Sasak, Janikowski i Majcherski (libero)
Cuprum: Ziobrowski (22), Lipiński (20), Zawalski (8), Smoliński (7), Biegun (5), Gorzkiewicz (3), Makoś (libero) oraz Maruszczyk, Gruszczyński (libero), Travers i Domagała

BKS Visła Bydgoszcz – Onico Warszawa 0:3
(21:25, 21:25, 24:26)

BKS: Gil (2), Gryc (4), Gałązka (6), Cieślik (1), Qurioga (7), Kalembka (6), Bonisławski (libero) oraz K. Szymura (libero), Peszko (1), Woch i Urbanowicz (21)
Onico: Brizard (3), Grobelny (12), Nowakowski (9), Klęk (1), Tillie (14), Wrona (4), Jaglarski (libero), oraz Kowalczyk (4), Kozłowski i Niemiec (4)

Na początku pierwszego seta sobotniego spotkania o trzecie miejsce w turnieju rywalizacja była wyrównana, lecz gdański Trefl od stanu 8:7 doprowadził do wyniku 25:17, nie pozwalając przeciwnikom zmniejszyć uzyskanej przewagi. Druga odsłona przebiegła w bardzo podobnym rytmie – po osiągniętej kilku punktowej przewadze „gdańskie lwy” prowadziły cały set. W końcówce trzeciej części meczu sparingowego drużyna z Bydgoszczy dogoniła Trefla, jednak gdańszczanie zachowali zimną krew i wygrali set 26:24, a cały mecz 3:0. Po raz kolejny najlepiej punktował Bartosz Filipiak, zdobywając 13 punktów z 79-cio procentową skutecznością w ataku. 10 „oczek” zdobył Paweł Halaba, a Ruben Schott ugrał ich 7.

mecz o 3. miejsce:
Trefl Gdańsk – BKS Visła Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:16, 26:24)

Trefl: Filipiak (13), Halaba (10), Schott (7), Janusz (3), Crer (3), Grzyb (3), Olenderek (libero) oraz Janikowski (4), Mordyl (4), Urbanowicz (2), Sasak (1), Kozub i Majcherski (libero)
BKS: Gałązka (5), Kalembka (5), Cieślik (5), Lipiński (4), Quiroga (2), Gryc (1), Szymura (libero) oraz Urbanowicz (7), Woch (2), Peszko (6), Gil (1) i Bonisławski (libero)

Podobnie, jak w półfinale, także i w finale pięciosetowy bój stoczyli gracze z Lubina. Cuprum uległo Onico Warszawa 2:3, po przeszło dwugodzinnej rywalizacji. Liderem warszawskiego zespołu w tym spotkaniu był Igor Grobelny, który zdobył 27 punktów.

Finał:
Cuprum Lubin – Onico Warszawa 2:3
(20:25, 26:24, 27:25, 23:25, 10:15)

Cuprum: Tavares (3), Lipiński (16), Smoliński (11), Domagała (7), Dvoranen (6), Morozau (4), Gruszczyński (libero) oraz Maruszczyk (17), Gorzkiewicz, Ziobrowski (13) i Biegun
Onico: Brizard (5), Tillie (17), Niemiec (8), Klęk, Kowalczyk (11),  Nowakowski (4), Jaglarski (libero) oraz Wrona (9) i Grobelny (27)

źródło: metropoliabydgoska.pl, Trefl Gdańsk