Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zespół Saint-Raphaël niepoważnie potraktował Puchar CEV i rywala

Zespół Saint-Raphaël niepoważnie potraktował Puchar CEV i rywala

Do zadziwiającej sytuacji doszło w meczu 1/16 finału Pucharu CEV siatkarek. Francuski zespół Saint-Raphaël poleciał do Norwegii na mecz bez trenera, w zaledwie sześcioosobowym składzie. Pech chciał, że przy prowadzeniu 2:0 jedna z siatkarek gości… doznała kontuzji. Zespół jako zdekompletowany nie mógł dokończyć spotkania.

Kluby grające w europejskich pucharach szukają oszczędności, gdzie tylko się da. Francuski klub Saint-Raphaël VB wyliczył widocznie, że kara za niezgłoszenie do meczu wymaganych 12 zawodniczek wyniesie go mniej niż bilety lotnicze i pobyt w hotelu połowy zespołu i do Norwegii na mecz z Forde VBK wysłał tylko sześcioosobowy skład – bez trenera.

Po dwóch setach wydawało się, że koncepcja nie była taka zła. Przyjezdne prowadziły 2:0 i już szykowały się do zakończenia meczu, gdy w kolejnej partii przy stanie 7:6 kontuzji uległa Marija Milović. W hali zapadła konsternacja, bowiem ławka rezerwowych francuskiej drużyny świeciła pustkami, starano się zawodniczkę przywrócić do gry, ale szybko okazało się, że jest to niemożliwe. Zgodnie z przepisami gry na boisku musi przebywać sześciu zawodników, a skoro ten warunek nie mógł być spełniony, sędziowie uznali drużynę Saint-Raphaël za zdekompletowaną. Gospodyniom dopisano punkty w secie trzecim, który zakończył się wynikiem 25:7, a pozostałe dwa norweski zespół bez walki wygrał do 0 i całe spotkanie 3:2.

Oczywiście klub z Francji nie jest bez szans w rewanżu – by awansować, wystarczy, że wygra za trzy punkty lub pokona rywala w złotym secie przy wyniku 3:2. Pozostał po tym spotkaniu jednak ogromny niesmak, zwłaszcza w Norwegii. Kibic i działacze Forde BK poczuli się zlekceważeni przez rywala. – To okropne, że nie mogliśmy dokończyć meczu. Przysyłanie sześciu zawodniczek na mecz to zachowanie aroganckie względem nas, to nie jest fair play. Staramy się dobrze wykonywać swoją pracę i nie zasługujemy na takie traktowanie – mówił prezes norweskiego klubu, Bjørn Holvik.