Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespół z Opola czekają oszczędności

Zespół z Opola czekają oszczędności

fot. Elżbieta Skowron - sportowy-poznan.pl

Decyzją Urzędu Miasta Opola, wszystkie kluby sportowe, które otrzymały od niego dotacje na 2020 rok, otrzymają kwotę o jedną trzecią mniejszą niż pierwotnie zakładana. Dotyczy to również AZS Uni Opole, który rozgrywki I ligi siatkarek zakończył na drugim miejscu po rundzie zasadniczej. – Mamy nadzieję, że obecna sytuacja nie przeszkodzi nam w audycie do LSK, który przejdziemy już niedługo – mówi Maciej Kochański, prezes klubu z Opola.

Decyzja opolskich urzędników spowodowana jest oszczędnościami, jakie w miejskim budżecie wymusi pandemia koronawirusa. Wszystkie kluby z Opola otrzymajątylko 2/3 planowanej dotacji na rok 2020, nie wiadomo jeszcze, jak wysoka będzie miejska dotacja na kolejny rok. AZS Uni Opole, który rozgrywki I ligi kobiet po rundzie zasadniczej zakończył na drugim miejscu w tabeli, pierwotnie miał otrzymać 500 tys. złotych.– Jest to duże uszczuplenie dla naszego budżetu, ale nie żyjemy na innej planecie i dobrze wiemy z czego ono wynika. Wszyscy musimy pójść na ustępstwa, ale będziemy też usilnie pracować nad pozyskaniem dodatkowych funduszy z innych źródeł. W poniedziałek mamy spotkanie, podczas którego będziemy m.in. dyskutować o tym, gdzie poszukamy oszczędności – mówi Maciej Kochański, prezes Uni Opole.

Opolski klub, podobnie jak mistrz I ligi, Joker Świecie, przejdą audyt mający dać odpowiedź, która z drużyn w przyszłym sezonie będzie mogła wystąpić w rozgrywkach ekstraklasy. – Naszym nadrzędnym celem jest uniknięcie cięcia pensji zawodniczkom, aczkolwiek takiego scenariusza nie można również wykluczyć. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja nie przeszkodzi nam w audycie do LSK, który przejdziemy już niedługo. Do 30 kwietnia musimy złożyć wszystkie niezbędne dokumenty w siedzibie Polskiej Ligi Siatkówki, a później nadejdzie dla nas czas weryfikacji – przyznał prezes opolskiego klubu.

źródło: nto.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved