Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zespół z Olsztyna z dwoma nowymi siatkarzami

Zespół z Olsztyna z dwoma nowymi siatkarzami

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po odejściu Jakuba Kochanowskiego oraz Tomasa Rousseaux klub z Warmii i Mazur zakontraktował w ich miejsce dwóch nowych siatkarzy. Mistrz Słowacji, dwukrotny zdobywca Pucharu Słowacji oraz doświadczony polski środkowy – Marcel Lux i Paweł Pietraszko w przyszłym sezonie będą reprezentować barwy Indykpolu AZS Olsztyn.Marcel Lux urodził się 27 lipca 1994. Mierzący 202 cm wzrostu siatkarz swoje pierwsze kroki w zawodowy sporcie stawiał w rodzinnym Slavia VK PU Preszów. Razem z kolegami w 2015 roku zdobył złoty medal mistrzostw Słowacji. W kolejnym sezonie przyjmujący powiększył kolekcję o Puchar Słowacji i srebro w mistrzostwach kraju. W sezonie 2016/2017 zawodnik wraz z drużyną ponownie sięgnął po Puchar Słowacji oraz zdobył brązowy medal mistrzostw kraju. Dobra postawa Luxa spowodowała jego przenosiny do drużyny Slavia Svidnik. Razem z nią w ubiegłym sezonie zdobył brązowy medal mistrzostw Słowacji. Marcel Lux jest również jednym z podstawowych zawodników reprezentacji Słowacji, biorąc udział m.in. w Igrzyskach Europejskich (2015) oraz ubiegłorocznych mistrzostwach Europy, które odbywały się w Polsce.

Marcel Lux w sezonie 2018/2019 będzie bronił barwy Indykpolu AZS Olsztyn. – Moim marzeniem było zagranie w profesjonalnej lidze tuż po ukończeniu studiów – mówił Marcel Lux. – Kiedy otrzymałem ofertę od Indykpolu AZS, od razu została mi przedstawiona wizja drużyny przez trenera Roberto Santillego. Ucieszyłem się również, że propozycja przyszła z klubu, który gra w jednej z najsilniejszych lig na świecie. Po kilku dniach od pierwszej rozmowy, zadecydowałem o podpisaniu kontraktu. Jestem dumny, że będę częścią Indykpolu AZS Olsztyn w kolejnym sezonie!

Paweł Pietraszko urodził się 5 października 1990 roku. Mierzący 201 cm siatkarz swoją karierę rozpoczynał w Azymek Zdzieszowice, a następnie reprezentował barwy: MMKS-u Kędzierzyn-Koźle (2006-2009), PZL Sędziszów Małopolski (2009-2010) oraz AZS-u Politechniki Opolskiej (2010-2011). W 2011 roku środkowy spróbował swoich sił we francuskim Al Caudry Volley. Stanowił on również trzon takich zespołów jak: Karpaty Krosno (2011-2012), UMKS Kęczanin Kęty (2012-2014) czy KPS Siedlce (2014-2015). Od 2015 roku zawodnik bronił barw GKS-u Katowice, z którym awansował do PlusLigi (2016). W minionym sezonie Pietraszko wystąpił w 30 spotkaniach, w których zdobył 234 punktów! – Głównym czynnikiem decydującym o podpisaniu kontraktu były osoby Roberto Santillego oraz Pawła Woickiego – przyznał Paweł Pietraszko. – Nigdy nie miałem okazji współpracować z włoskim szkoleniowcem. Wielu siatkarzy mówiło mi, że Roberto Santilli jest bardzo dobrym trenerem, a także bardzo pozytywnym człowiekiem. Jeśli chodzi o Pawła Woickiego, to uważam, że jest on jednym z najlepszych rozgrywających w Polsce. Mam nadzieję, że będzie nam się dobrze razem pracowało – mówił środkowy i dodał: – Negocjacje nie trwały zbyt długo. Po kilku rozmowach z prezesem Tomasz Jankowskim i trenerem Roberto Santillim doszliśmy do porozumienia.

O nowych zawodnikach mówił również Tomasz Jankowski, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. – Cieszę się z podpisania obu umów, dzięki którym obaj zawodnicy będą reprezentowali barwy Indykpolu AZS Olsztyn przez kolejne dwa lata – przyznał Tomasz Jankowski. – Po odejściu Kuby Kochanowskiego szukaliśmy zawodnika z silną zagrywką. Prawda jest taka, że żaden polski środkowy, który był wolny na rynku transferowym, nie byłby w stanie go zastąpić. Wierzę, że przy Pawle Woickim nasz nowy nabytek, Paweł Pietraszko, ma szanse w Olsztynie pokazać się z dobrej strony – zapowiedział. – Jeżeli chodzi o Marcela Luxa, jest to młody i perspektywiczny zawodnik. Mam nadzieję, że godnie zastąpi Tomasa Rousseaux i będziemy mieli dużo pożytku z reprezentanta Słowacji przez kolejne dwa sezony – podkreślał. Kontrakty obu zawodników z olsztyńskim klubem będą obowiązywały przez dwa lata.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved