Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zespół z Muszyny rozpoczął przygotowania

Zespół z Muszyny rozpoczął przygotowania

fot. Bogusław Krośkiewicz

Kolejne kluby Orlen Ligi oraz PlusLigi stopniowo zaczynają przygotowywać się do nowego sezonu. W niedzielę spotkaniem organizacyjnym okres przygotowawczy zainaugurowały siatkarki oraz sztab Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna. – Rozpoczęliśmy od tradycyjnego spotkania organizacyjnego. Teraz udajemy się do Malinowego Zdroju – powiedział Bogdan Serwiński.

Na niedzielnym spotkaniu organizacyjnym sztab szkoleniowy spotkał się z większością zawodniczek. Jedyną nieobecną była przyjmująca Natasy Cikiriz, która do zespołu dołączy z tygodniowym opóźnieniem ze względu na udział w kwalifikacjach do mistrzostw świata U-23. – Rozpoczęliśmy od tradycyjnego spotkania organizacyjnego. Teraz udajemy się do Malinowego Zdroju na tygodniowy pobyt, którego celem będzie wykorzystanie szerokiej bazy rehabilitacyjnej ośrodka w Malinowym Zdroju, a także wstępna adaptacja treningowa – wyjaśnił szkoleniowiec zespołu Bogdan Serwiński.Po powrocie z ośrodka Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju drużyna będzie kontynuowała przygotowania do nadchodzącego sezonu we własnych obiektach w Muszynie. Trener Bogdan Serwiński nie będzie miał jednak do dyspozycji wszystkich zawodniczek przez cały okres przygotowawczy. Około 10 sierpnia drużynę opuści Anna Grejman, by wraz z reprezentacją Polski odbyć przygotowania do eliminacji do mistrzostw Europy. Do Muszyny powróci prawdopodobnie dopiero na dwa tygodnie przed startem ligi. – Nie mamy żadnych innych sygnałów, że coś może się zmienić – wyjaśnił szkoleniowiec Muszynianki Muszyna. – Przez kilka lat było i tak, że w trakcie przygotowań pracowaliśmy z czterema czy nawet trzema zawodniczkami, więc to był problem, a 11 to komfort. Choć gdyby Ania Grejman była cały czas z nami, byłoby łatwiej, bo to ona ma być jedną z liderek. Ale myślę, że szybko wkomponuje się w nowy zespół – dodał Bogdan Serwiński.

Od połowy września drużyna z Muszyny rozpocznie serię gier kontrolnych. Podopieczne trenera Serwińskiego wystąpią w trzech turniejach towarzyskich – w Kobyłce, w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w Rzeszowie. Być może zespół rozegra również kilka pojedynczych meczów sparingowych.

Skład Muszynianki Muszyna na sezon 2016/2017:
rozgrywające: Dorota Wilk, Agnieszka Rabka
środkowe: Maja Savić, Justyna Sosnowska, Małgorzata Lis
przyjmujące: Anna Grejman, Aleksandra Wójcik, Koleta Łyszkiewicz, Magdalena Szabó
atakujące: Magdalena Wawrzyniak, Natasa Cikiriz
libero: Dorota Medyńska

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi przed sezonem 2016/2017

źródło: Gazeta Krakowska, inf. własna, mksmuszynianka.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved