Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zespół KSZO nie wykorzystał szansy, Joker najlepszy w Ostrowcu Św.

Zespół KSZO nie wykorzystał szansy, Joker najlepszy w Ostrowcu Św.

Mimo że siatkarki Jokera świecie przegrały z SMS-em PZPS Szczyrk, to i tak wygrały towarzyski turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kluczem do tego były zwycięstwa ze Spartą i gospodyniami. Na drugim miejscu uplasowało się KSZO, a trzecia lokata przypadła adeptkom siatkówki ze Szczyrku.

Udanie zmagania w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczęły siatkarki Jokera świecie, które gładko pokonały drugoligową Spartę Warszawa, problemy mając tylko w pierwszym secie. W dwóch kolejnych partiach kontrolowały boiskowe wydarzenia. – Sparta dzielnie walczyła.  Warszawianki grały dobrze. My nie wystrzegaliśmy się błędów, ale kontrolowaliśmy przebieg gry. Przygotowujemy się do dwóch różnych lig i nie wynik, a to jak się zachowujemy na boisku ma znaczenie. Sparta zaprezentowała się bardzo solidnie. Może to być trudny przeciwnik dla każdej drugoligowej drużyny – mówił po meczu z zespołem ze stolicy Marcin Wojtowicz, szkoleniowiec Jokera.

W drugim meczu jego podopieczne dość niespodziewanie uległy młodym adeptkom siatkówki ze Szczyrku. Wprawdzie prowadziły już 2:1, ale ani w czwartej, ani w piątej odsłonie nie były w stanie postawić kropki nad „i”. – Oczywiście gramy, by wygrywać, ale jeszcze jest czas żeby poćwiczyć niektóre rzeczy. SMS grał dzisiaj bardzo twardo i nie byliśmy w stanie ani ich zatrzymać przede wszystkim blokiem, ani odpowiedzieć tym samym. Dobrze, że teraz wychodzą nasze mankamenty w grze, bo jest jeszcze czas żeby nad tym pracować – zaznaczył trener Wojtowicz.

Porażka Jokera otworzyła szansę dla gospodyń na wygranie całego turnieju, bowiem najpierw w pokonanym polu zostawiły uczennice ze Szczyrku, oddając im tylko jednego seta, a następnie w trzech odsłonach odprawiły z kwitkiem warszawską Spartę. Do wygrania całego turnieju potrzebne im było zwycięstwo w dwóch setach z zespołem ze Świecia. Tak się jednak nie stało, bowiem Joker szybko zrehabilitował się za porażkę z SMS-em, pokonując gospodynie zmagań w czterech setach. Ta wygrana dała mu zwycięstwo w całym turnieju. KSZO uplasowało się na drugiej pozycji, a trzecia lokata przypadła uczennicom ze Szczyrku, które na koniec turnieju ograły w trzech setach zespół z Warszawy.