Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zespół KSZO ma być dużo mocniejszy

Zespół KSZO ma być dużo mocniejszy

fot. Bogusław Krośkiewicz

– Nie interesują nas miejsca w dolnych rejonach tabeli. Chcemy stworzyć zespół, który nawiąże walkę z najlepszymi – odważnie zapowiada Tomasz Półgrabski, od kilku dni przewodniczący Rady Nadzorczej KSZO S.A. – Na pewno będziemy dysponowali dużo silniejszą drużyną niż w ubiegłym sezonie. Już teraz wygląda ona bardzo ciekawie, a gdy sfinalizujemy kolejne transfery, myślę, że zbudujemy naprawdę mocny zespół – cieszy się trener Dariusz Parkitny.

Jego zaangażowanie się w działalność ostatniego klubu Orlen Ligi minionego sezonu to spore zaskoczenie. Tomasz Półgrabski, rodowity ostrowczanin, w latach 2007-2014 był wiceministrem sportu, potem został prezesem zarządu spółki PL2012 zarządzającej Stadionem Narodowym. – Poproszono mnie o pomoc i wykorzystanie swojego doświadczenia i kontaktów w funkcjonowaniu KSZO S.A. Błyskawicznie się zgodziłem i jestem przekonany, że jesteśmy w stanie stworzyć zespół, który w przyszłym sezonie będzie grał w środku w tabeli Orlen Ligi – uważa.Ekipa Dariusza Parkitnego minione rozgrywki zakończyła na ostatniej pozycji. Skąd zatem optymizm Półgrabskiego? W dużej mierze bierze się on z nadziei pokładanych w nowym sponsorze KSZO. Choć sam klub jeszcze oficjalnie tego nie ogłosił, wiadomo, że zostanie nim międzynarodowy koncern, największego na świecie niezależnego dostawcy olejów, Fuchs. – Przedstawiciele firmy gościli już w Ostrowcu, zwiedzali halę, miasto, uzgadnialiśmy szczegóły umowy. Zakłada ona kilka etapów, nie polega tylko na umieszczeniu bannerów reklamowych w hali, ale także na wzajemnych korzyściach tak klubu, jak i miasta. W najbliższych dniach złożymy rewizytę w Gliwicach (siedziba polskiego oddziału Fuchs – przyp. red.) i sfinalizujemy umowę, tak by jej szczegóły podać do publicznej wiadomości – zapowiada Półgrabski. I nie zaprzecza, że nowy sponsor od przyszłego sezonu znajdzie się także w nazwie klubu.

Potężny zastrzyk finansowy już przekłada się na ruchy transferowe w KSZO. W ostatnich dniach podpisy na kontraktach złożyły dwie środkowe: 24-letnia reprezentantka Albanii Sava Thaka i o dwa lata młodsza Paulina Stroiwąs, była siatkarka Aluprofu Bielsko-Biała, w minionym sezonie grająca w KS-ie Murowana Goślina. Ale najciekawsze nabytki ostrowieckiego zespołu oficjalnie mają być przedstawione jeszcze w tym tygodniu. Według informacji serwisu sport.pl będą nimi m.in. dwie zawodniczki słynnego Zariecza Odincowo (sześciokrotny mistrz Rosji), a także reprezentantka Białorusi, libero PGNiG Nafty Piła Olga Pauliukouskaya. Dołączą one do Joanny Kapturskiej (Developres Rzeszów) i Zuzanny Czyżnielewskiej (Pałac Bydgoszcz), które jako pierwsze zdecydowały się na związanie z ostrowieckim klubem. Skład uzupełnią zawodniczki ze „starej” kadry – Dorota Ściurka, Roksana Brzóska, Julia Piotrowska i Ewelina Polak.

Więcej w serwisie kielce.sport.pl

źródło: kielce.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved