Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zespół Jakuba Głuszaka wygrał Puchar Węgier

fot. vasasvolleyball.hu

Prowadzona przez trenera Jakuba Głuszaka drużyna Vasas Obuda Budapeszt zdobyła Puchar Węgier siatkarek. W finale pokonała broniącą trofeum ekipę Fatum Nyiregyhaza 3-1 (27-25, 25-17, 24-26, 28-26). To kolejny sukces polskiego szkoleniowca z budapeszteńskim zespołem. W poprzednim sezonie Głuszak zdobył z nim mistrzostwo kraju i pierwszy raz w historii węgierskiej siatkówki wprowadził drużynę do Ligi Mistrzów.

Jakub Głuszak jako pierwszy trener pokazał się na firmamencie cztery lata temu, gdy przejął stery Chemika Police po Giuseppe Cuccarinim. Będąc szkoleniowcem polickiej drużyny, doprowadził ją do mistrzostwa Polski i dwukrotnie do Pucharu Polski.Szkoleniowiec stracił posadę po kompromitującej porażce Chemika w ćwierćfinale Pucharu Polski w sezonie 2017/18, po czym przeniósł się na Węgry i został szkoleniowcem Vasas Obuda Budapeszt, z którą odnosi sukcesy, co zostało na Węgrzech zauważone, bowiem Głuszak obecnie jest również trenerem kadry tego kraju.

W czwartkowym finale Pucharu Węgier rywalem Vasas był zespół Fatum Nyiregyhaza, który triumfował w tych rozgrywkach przez ostatnie dwa lata. Tym razem z końcowego sukcesu cieszyły się podopieczne Głuszaka, które po pięciu latach odzyskały Puchar Węgier.

Vasas Óbuda – Fatum Nyíregyháza 3:1
(27:25, 25:17, 24:26, 28:26)

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved