Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zespół z Bydgoszczy wraca do korzeni i kontraktuje siatkarzy

Zespół z Bydgoszczy wraca do korzeni i kontraktuje siatkarzy

fot. Sylwia Lis

Jeszcze nie tak dawno głośno mówiło się o tym, czy zespół z Bydgoszczy w ogóle przystąpi do rozgrywek PlusLigi, teraz wiadomo już, że klub znad Brdy zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale pod nową-starą nazwą – Chemik Bydgoszcz. Oprócz tego ogłoszono, że do ekipy dołączy aż pięciu nowych siatkarzy. Wśród nich jest powracający do Polski Bartłomiej Lipiński. 

Istniała możliwość, że inna drużyna wykupi miejsce klubu znad Brdy w rozgrywkach PlusLigi. Ostatecznie jednak PlusLiga zostaje w Bydgoszczy, choć władze zdecydowały się na powrót do korzeni i zmianę nazwy. W najbliższych rozgrywkach zespół będzie występować pod nazwą Chemik Bydgoszcz.Oprócz tego wiadomo już mniej więcej, jak wyglądał będzie skład Chemika Bydgoszcz. Do drużyny dołączy między innymi rozgrywający – Raphael Margarido, który w parze z Piotrem Sieńko będzie kierował grą bydgoszczan. Dla Margarido gra w Polsce nie będzie nowością, ponieważ w sezonie 2011/2012 był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Brazylii oraz Portugalii. Dodatkowo zdobył złoto i srebro Klubowych Mistrzostw Świata. W 2011 roku został wybrany najlepszym rozgrywającym Pucharu Panamerykańskiego. Vinhedo reprezentował Brazylię w wielu rozgrywkach młodzieżowych.

Na pozycji środkowego w klubie zostaje Michał Szalacha i Patryk Akala, a nowym nazwiskiem jest Maksim Morozau, który w poprzednim sezonie z dość dobrej strony pokazał się w Dafi Społem Kielce. W Bydgoszczy zostaje także lider – Bartosz Filipak, a jego zmiennikiem będzie młody Mateusz Witek. Występował on w Młodej Lidze w barwach Politechniki Warszawskiej. Atakujący ma już na swoim koncie srebrny medal mistrzostw Polski juniorów z Metrem Warszawa oraz nagrodę indywidualną dla najlepszego atakującego turnieju. Już wcześniej było też jasne, że pod okiem Jakuba Bednaruka oraz Przemysława Michalczyka nadal trenował będzie Paweł Gryc, choć już jako przyjmujący. Do Gryca na tej pozycji dołączy Bartłomiej Lipiński, w minionym sezonie reprezentował barwy Pallavolo Azzurra Alessano występującego w Serie A2. Po roku spędzonym we Włoszech postanowił wrócić do Polski. Na pozycji libero nadal będzie grał Adam Kowalski oraz Kacper Bobrowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, luczniczkabydgoszcz.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved