Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ze Roberto pozostanie na stanowisku

Ze Roberto pozostanie na stanowisku

fot. archiwum

W piątek Jose Roberto Guimarães potwierdził, że pozostanie na stanowisku trenera kobiecej reprezentacji Brazylii. Podczas konferencji prasowej w Rio de Janeiro Ze Roberto stwierdził, że czuje potrzebę kontynuowania pracy aż do igrzysk olimpijskich w Tokio. – Wielkim wyzwaniem nadchodzącego cyklu będzie utrzymanie brazylijskiej siatkówki wśród najlepszych na świecie – stwierdził szkoleniowiec.

Po niespodziewanym odpadnięciu w ćwierćfinale z tegorocznych igrzysk olimpijskich z brazylijską drużyną narodową pożegnały się dwa filary zespołu – Fabiana Claudino i Sheilla Castro. Odchodzić nie ma zamiaru trener Jose Roberto Guimarães, który podczas piątkowej konferencji prasowej powiedział, iż chce przeprowadzić Brazylijki przez cały czteroletni cykl, którego zwieńczeniem mają być igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku. – Jestem w kadrze od 13 lat, teraz po igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro mamy nowy cykl, nowe wyzwanie – powiedział doświadczony trener. – Reprezentowanie mojego kraju jest jednym z najważniejszych zadań, które mam i jestem za to bardzo wdzięczny – dodał.Przed Ze Roberto trudne zadanie, bowiem z zespołu odeszły bądź postanowiły zrobić sobie przerwę od reprezentacji najbardziej doświadczone siatkarki. – Wielkim wyzwaniem nadchodzącego cyklu będzie utrzymanie brazylijskiej siatkówki wśród najlepszych na świecie – stwierdził. Brazylijski trener dostrzega jednak młode talenty, które grają obecnie w reprezentacjach młodzieżowych i prawdopodobnie niebawem będą stanowiły o sile seniorskiej drużyny narodowej. – Pojawiają się nowe, utalentowane dziewczyny. To nowa generacja. Pracują bardzo ciężko, walczą o mistrzostwa i osiągają dobre wyniki. Wygraliśmy mistrzostwa Ameryki Południowej w kategoriach U-17 i U-23, teraz będziemy walczyć o tytuł U-18 – zaznaczył Ze Roberto.

Zadowolenia z pozostania Ze Roberto na stanowisku selekcjonera kobiecej reprezentacji Brazylii nie ukrywali działacze brazylijskiej federacji – To, że Ze Roberto zgodził się kontynuować pracę z zespołem, jest wielką radością dla świata siatkarskiego – przyznał Ricardo Trade. – Był to nasz cel i naprawdę chcemy podziękować za to trenerowi – dodał.

Ze Roberto prowadzi kobiecą reprezentację Brazylii od 2003 roku. Razem z reprezentacją wielokrotnie sięgał po mistrzostwo Ameryki Południowej, medale cyklu World Grand Prix i mistrzostw świata. Dwa razy z rzędu prowadzona przez niego reprezentacja sięgnęła po złoto olimpijskie – najpierw w 2008 roku w Pekinie, a następnie w 2012 roku w Londynie.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved