Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Lubiejewski: Oczekujemy troszeczkę lepszej gry

Zbigniew Lubiejewski: Oczekujemy troszeczkę lepszej gry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski pod wodzą Vitala Heynena wygrała Memoriał Wagnera i jest na ostatnim etapie przygotowań do MŚ 2018 we Włoszech i Bułgarii. Po triumfie o grze kadry krytycznie wypowiedział się jej były zawodnik Zbigniew Lubiejewski (1972–1977), trzykrotny mistrz Polski i mistrz olimpijski z Montrealu w 1976 roku. – Nasz zespół plasowałbym między szóstym a ósmym miejscem. Nie wyżej  – przyznał.

Jak tak sobie pan zerka na młodą kadrę Vitala Heynena to… co sobie pan myśli?Zbigniew Lubiejewski:Ja już nie myślę, to wszystko było tak dawno, że trudno to wszystko pamiętać… Fajnie, że pamięta się o tym turnieju i trenerze Wagnerze, jest to nobilitacja jego osoby. My, dawni reprezentanci Polski na memoriale spotykamy się wszyscy raz do roku.

Wymieniacie się wspomnieniami i spostrzeżeniami, pewnie rozmawiacie o stanie aktualnym polskiej siatkówki… Co sobie wówczas mówicie?

– Powiedzieć prawdę? Tak sobie… Mówimy, że jest potencjał, ale jeszcze nie jest to najwyższa forma. Może jeszcze przyjdzie, ale oczekujemy troszeczkę lepszej gry.

Przed reprezentacją Polski obrona mistrzowskiego tytułu. Wielu mówi: ósemka, szóstka… To już będzie sukces, czy trzeba stawiać przed tymi młodymi chłopakami najwyższe cele?

– Nie można przesadzać. Trzeba realnie spojrzeć na siły i potencjał innych zespołów, a jest ogromny. Francuzi, Amerykanie, Rosjanie, Francuzi czy Brazylijczycy… Nasz zespół plasowałbym między szóstym a ósmym miejscem. Nie wyżej.

Cała rozmowa Adriana Brzozowskiego w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved