Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman niczym Leonardo DiCaprio?

Zbigniew Bartman niczym Leonardo DiCaprio?

fot. archiwum

Zbigniew Bartman po wypełnieniu umowy ze zdobywcą czwartego miejsca ligi chińskiej Sichuan Chengdu związał się do końca sezonu kontraktem z francuskim Stade Poitevin Poitiers. – Przybyłem do Francji, żeby wygrywać – powiedział były reprezentant Polski w obszernym wywiadzie dla lokalnych mediów. Z pozyskaniem Bartmana klub wiąże spore nadzieje, a jego pojawienie się w nowej ekipie porównano do przybycia… Leonardo DiCaprio.Stade Poitevin Poitiers docelowo sięgnęło po Zbigniewa Bartmana, żeby poprawić aktualnie ósmą lokatę w tabeli Ligue A. Lokalne media entuzjastycznie wyrażają się o przybyciu Polaka, mistrza Europy z 2009 roku i zwycięzcy Ligi Światowej 2012, a już na początku swojej przygody z nowym klubem popularny „Zibi” udzielił obszernego wywiadu gazecie „La Nouvelle Republique”. – Lubię wyzwania, lubię poznawać świat i zbierać doświadczenia, ale to nie był powód, dla którego podpisałem kontrakt z Poitiers. Przybyłem do Francji, żeby wygrywać – powiedział na łamach prasy w swoim stylu Bartman, który po występach w Polsce, Włoszech, Turcji, Rosji i Chinach teraz będzie poznawał smak siatkówki po francusku. Na przełomie lutego i marca jego zespół Sichuan Chengdu zakończył sezon ligi chińskiej na czwartym miejscu, ustępując przeciwnikom z Shandong w czterech pojedynkach.

Znam kilku chłopaków z klubu, Novicę Bjelicę, Bojana Janicia czy Nimira Abdel-Aziza. Myślę, że możemy wspólnie wiele zdziałać. Czekam niecierpliwie na debiut – dodał były reprezentant Polski, który ma pomóc ósmej drużynie Ligue A w powrocie na podium. Na tytuł Stade Poitevin Poitiers czeka od 2011 roku. Z pozyskaniem Bartmana klub wiąże spore nadzieje, a jego pojawienie się w nowej ekipie szumnie porównano do przybycia… Leonardo DiCaprio.

W najbliższym meczu Stade Poitevin Poitiers podejmie w niedzielę na własnym boisku lidera rozgrywek, Arago de Sete.

Pozostaje życzyć, by Bartman wraz ze swoim zespołem nie musiał czekać na siatkarskiego Oscara ligi francuskiej tak długo, jak przyszło to amerykańskiemu aktorowi.

Artykuł dostępny w serwisie onet.pl

źródło: inf. własna, onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved