Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zaytsev zagra w kadrze, w butach takich jak wszyscy

Zaytsev zagra w kadrze, w butach takich jak wszyscy

fot. archiwum

Spór o buty Ivana Zaytseva dobiegł końca. W ostatnich dniach donosiliśmy o problemie zaistniałym na linii siatkarz-kadra, który został wywołany przez… buty zawodnika, jednak ten wykazał skruchę i będzie do dyspozycji selekcjonera pod jednym małym warunkiem. Oznacza to, że gwiazda reprezentacji Włoch wystąpi na polskich mistrzostwach Europy.

Przygotowania włoskich siatkarzy do mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 24 sierpnia – 3 września w Polsce zostały kilka dni temu zaburzone przez „awanturę o buty”. Poszło o sprzęt Ivana Zaytseva, czyli wielką gwiazdę reprezentacji. Siatkarz Sir Safety Perugia stawił się na treningu w butach firmy Adidas, z którą łączy go kontrakt sponsorski. Problemem była marka Mizuno, która wedle umowy dostarcza sprzęt całemu zespołowi narodowemu.Zgodnie z nią wszyscy zawodnicy reprezentacji mają nosić obuwie właśnie tej marki. Zaytsev upierał się jednak przy swoich butach, a sprawa dotarła aż na sam szczyt federacji – do prezesa FIPAV, Bruno Cattaneo. Siatkarz zdecydował się pozostać przy swoim i… nasłać na niego swoich prawników! Sprawa była dosyć kuriozalna, jednak mogła skończyć się nawet wykluczeniem 28-latka z zespołu na kilka tygodni przed najważniejszą imprezą tego roku.

Po specjalnych obradach, podczas których Zaytsev spotkał się z przedstawicielami Włoskiego Komitetu Olimpijskiego, doszło jednak do złagodzenia konfliktu. Gwiazda Italii miała przystać na warunki Cattaneo i wyrazić skruchę wobec zaistniałej sytuacji, prosząc jednak o spersonalizowanie narzuconego obuwia marki Mizuno, wykorzystywanego przez resztę zespołu.

Oznacza to, że zawodnik Perugii wraca do przygotowań zespołu i będzie jego częścią podczas mistrzostw Europy w Polsce.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved