Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zaytsev opuścił zgrupowanie kadry. Nie zagra na ME?

Zaytsev opuścił zgrupowanie kadry. Nie zagra na ME?

fot. archiwum

Wydawało się, że reprezentacyjna afera Ivana Zaytseva z butami została rozwiązana, a topór wojenny między zawodnikiem a rodzimą federacją siatkarską zakopany. Włoskie media donoszą tymczasem, że zawodnik po kilku dniach od zawarcia ugody opuścił zgrupowanie kadry przed mistrzostwami Europy i na wrześniowej imprezie, która odbędzie się w Polsce, nie wystąpi.

Jest mi bardzo przykro. Ivan Zaytsev nie trenuje już z reprezentacją. Nie wiem, co się mogło wydarzyć w ciągu tych 48 godzin. To jest porażka – mówi prezes Włoskiego Komitetu Olimpijskiego Giovanni Malago, cytowany przez „La Gazzetta dello Sport”.Jeszcze kilka dni temu poinformowano, że sprawa z butami Ivana Zaytseva została rozwiązana, a siatkarz i włoska federacja siatkarska (FIPAV) doszli do porozumienia. Przypomnijmy, że na początku roku zawodnik podpisał kontrakt z firmą Adidas i to w obuwiu tej marki chciał występować w reprezentacji. Na to jednak nie chciała się zgodzić włoska federacja, która wyłączną umowę na sprzęt dla kadry podpisała z japońską firmą Mizuno. Po krótkich negocjacjach zawodnika z przedstawicielami Włoskiego Komitetu Olimpijskiego ustalono, że Zaytsev zagra jednak w kadrze w specjalnie dla niego przygotowanych butach oficjalnego dostawcy sprzętu dla kadry narodowej.

Jak się jednak okazuje, nowe obuwie nie spełniło oczekiwań zawodnika. Podkreślał, że nie czuł się w nim swobodnie, mimo że firma dostarczyła mu kilka modeli. Wtedy zaproponowano mu nawet, że może grać w swoich butach, pod warunkiem że zakryje logo firmy Adidas. Siatkarz i na to jednak nie przystał. Po dwóch dniach treningów Zaytsev niespodziewanie opuścił zgrupowanie w Cavalese.

– Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Bardzo żałujemy, że tak wyszło. Bardzo szanujemy Ivana, jest świetnym siatkarzem i człowiekiem, ale w tej sprawie nie doradzono mu dobrze. Czasem w życiu trzeba być lojalnym – skomentował sprawę prezes FIPAV Bruno Cattaneo.

źródło: gazetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved