Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zaytsev blisko powrotu do Rosji, co z Juantoreną?

Zaytsev blisko powrotu do Rosji, co z Juantoreną?

fot. modenavolley.it

Ivan Zaytsev, obecnie siatkarz Leo Shoes Modena może pójść w ślady Bartosza Bednorza i przenieść się do ligi rosyjskiej. Kuzbass Kemerowo potwierdza, że rozmowy z zawodnikiem są zaawansowane. Ważą się też losy Osmany Juantorany w Cucine Lube Civitanova. Klub negocjuje z zawodnikiem obniżkę kontraktu jednocześnie chcąc zatrzymać go w drużynie.

Dyrektor sportowy Kuzbassu Kemerowo, Siergiej Łomako, potwierdził agencji TASS, że rosyjski klub rozmawia z Ivanem Zaytsevem. Zawodnik Leo Shoes Modena może odejść z klubu, któy podobnie jak cała włoska siatkówka odczuwa już kryzys ekonomiczny spowodowany pandemią koronawirusa.– Cały czas rozmawiamy – stwierdził Łomako, nie chcąc zdradzić, na jakim etapie są już rozmowy. Gdyby Zaytsev zdecydował się na przeniesienie do ligi rosyjskiej, byłby już drugim zawodnikiem z Modeny, który w tym roku zamienił Włochy na Rosję. Kilka dni temu Zenit Kazań oficjalnie potwierdził pozyskanie Bartosza Bednorza. Ivan, który jest synem mistrza olimpijskiego z 1980 roku w barwach ZSRR Wiaczesława Zajcewa, już w swojej karierze występował w lidze rosyjskiej. W latach 2014-2016 reprezentował barwy Dinamo Moskwa.

Ważą się również losy Osmany Juantoreny w Cucine Lube Civitanova. Klub chce bardzo zatrzymać siatkarza i negocjuje z nim rozłożenie na raty świadczeń finansowych za ten sezon oraz ewentualną obniżkę uposażenia na kolejny. Nie wiadomo, czy w klubie nadal pozostanie Leal, który poczynił ostatnio ogromne postępy, ale jest również sporym obciążeniem dla nadszarpniętego kryzysem budżetu.

Jeśli Cucine Lube zatrzyma obu tych siatkarzy, w składzie (a przede wszystkim w budżecie) zabraknie już miejsca dla dwóch innych przyjmujących – Jiriego Kovara i Jacopo Massariego. Do klubu na tę pozycję ma wrócić z wypożyczenia niespełna 19-letniego Kubańczyk Marlon Yanti Herrera, który ostatni sezon spędził we francuskim Chaumont.

źródło: inf. własna, tass.ru, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved