Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Trzy zawodniczki na testach w Dąbrowie Górniczej

Trzy zawodniczki na testach w Dąbrowie Górniczej

fot. Łukasz Krzywański

Ostatni zespół tabeli Ligi Siatkówki Kobiet rozpaczliwie szuka wzmocnień. MKS Dąbrowa Górnicza ma na swoim koncie zaledwie jeden wygrany mecz i z czterema punktami zamyka ligową tabelę. Niewykluczone, że w tym tygodniu działacze podpiszą kontrakty z nowymi zawodniczkami. Na testach są trzy zagraniczne siatkarki.

Po dziewięciu meczach tego sezonu sytuacja MKS-u Dąbrowa Górnicza jest nie do pozazdroszczenia. Dąbrowianki wygrały tylko jedno spotkanie wyjazdowe z Legionovią, pozostałe osiem spotkań przegrały i z czterema punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Trener Magdalenę Śliwę zastąpił niedawno Andrzej Stelmach, ale nie przyniosło to natychmiastowego efektu, bo i przynieść nie mogło. MKS przegrał w niedzielę z Budowlanymi Łódź, w pierwszych dwóch setach dostając lanie od rywalek przed własną publicznością do 8 i 12.Andrzej Stelmach nowym trenerem dąbrowianek

Nic więc dziwnego, że włodarze klubu myślą o wzmocnieniach, lepiej późno niż wcale. Od kilku dni testowane są trzy zawodniczki zagraniczne i do środy powinna zapaść decyzja, która z nich zostanie w MKS-ie. Jedną z nich jest chorwacka rozgrywająca Ana Grbac, która przed laty grała już w polskiej ekstraklasie w zespole Budowlanych. 29-letnia siatkarka ma za sobą już występy w sześciu ligach, w tym włoskiej i azerskiej. Ostatnio reprezentowała barwy rumuńskiej drużyny Alba Volei Blaj. Jej doświadczenie może okazać się bezcenne w zespole MKS-u, jeśli tylko Chorwatka jest w formie, w jakiej była kilka lat temu, to będzie ogromnym wzmocnieniem. Oznaczać to może, że jedna z dotychczasowych rozgrywających dąbrowskiej drużyny, Agata Michalewicz lub Ewelina Tobiasz, zasiądzie na trybunach lub będzie musiała poszukać sobie innego klubu.

Na testach w klubie z Zagłębia jest również 27-letnia przyjmująca Evangelia Chantava. Greczynka w swojej karierze grała już w Tajlandii, we Włoszech, Rumunii, Turcji i Azerbejdżanie, a ostatni sezon spędziła w Brazylii w barwach Fluminese. Trzecią sprawdzaną siatkarką jest atakująca Ivana Luković z Serbii. To również globtroterka, grała już w Tajlandii, Grecji, we Włoszech, a niedawno w rumuńskim CSM Bukareszt. Wszystkie trzy zawodniczki mają jeden wspólny mianownik – w żadnym z dotychczasowych klubów nie zagrzały dłużej miejsca. Czy będą wzmocnieniem i ratunkiem dla MKS-u? Na to pytanie muszą sobie odpowiedzieć trenerzy i działacze klubu.

Przypomnijmy, że w drużynie z Dąbrowy Górniczej są już cztery zawodniczki zagraniczne – przyjmujące Sanja Trivunović i Anastazja Baidiuk, atakująca Aljona Maritiniuc oraz środkowa Barbora Purchartova. Zatrudnienie kolejnych zagranicznych zawodniczek może oznaczać dla dąbrowskiego klubu konieczność rozwiązania dotychczasowych kontraktów, a to niestety kosztuje. Oby plan ratowania MKS-u przed spadkiem nie okazał się gwoździem do trumny tego zasłużonego dla polskiej siatkówki klubu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved