Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zawodnicy chcą rozmawiać w sprawie kalendarza

Zawodnicy chcą rozmawiać w sprawie kalendarza

fot. CEV

Od dłuższego czasu mówi się o przeładowaniu kalendarza międzynarodowych rozgrywek siatkarskich. Zawodnicy nie raz już o tym głośno mówili, nie spotykało się to jednak z żadną reakcją FIVB. Wszystko wskazuje na to, że teraz taki stan rzeczy powinien ulec zmianie.

Przepełniony kalendarz rozgrywek międzynarodowych ma wpływ na wzrost kontuzji wśród zawodowych graczy. Zwłaszcza tych, którzy po sezonie ligowym i pucharowym grają w reprezentacjach swoich krajów. Do tego dochodzi zmęczenie licznymi podróżami, często pomiędzy kontynentami, które również nie wpływa dobrze na zdrowie i formę siatkarzy i siatkarek.Najbliższy sezon może być jednym z najgorszych i najcięższych pod tym względem. Niektórzy zawodnicy i zawodniczki w sezonie rozegrają blisko 90 meczów – w roku 2018 ta liczba wynosiła 80 spotkań. Według włoskiej La Gazetta dello Sport zawodnicy światowej klasy próbują się zorganizować i podjąć rozmowy z FIVB na ten temat. Bezpośrednią przyczyną była prośba światowej federacji o sesję zdjęciową przed zbliżającymi się rozgrywkami Ligi Narodów. To wywołało zdecydowaną reakcję graczy, w których niezadowolenie z obecnego stanu rzeczy trwało już jakiś czas.

Zawodnicy napisali wspólnie list do władz FIVB z prośbą o zmianę kalendarza rozgrywek międzynarodowych. Dokument ten został podpisany przez wiele gwiazd światowej siatkówki, m.in. przez Bruno Rezende, Ivana Zaytseva, Simone Gianelliego, Benjamina Toniuttiego, Kevina Tillie, Michała Kubiaka, Dmitrija Muserskiego, Gyorgy Grozera, Saeida Maroufa, Micah Christensona i wielu innych.

W ostatni piątek doszło do spotkania gwiazd siatkówki z władzami federacji w Bolonii. Zawodników reprezentowali Zaytsev, Bruno Rezende, Tillie i Christenson, otrzymali oni tez wsparcie od dyrektora generalnego włoskiej Serie A Massimo Righiego, prezesa Trentino Diego Mosny oraz przedstawiciela włoskiej federacji Samuela Papiego. Na spotkaniu obecny był również Giba, który reprezentuje Komisję Sportowców IOC przy FIVB. Gracze podkreślili na spotkaniu, że są świadomi, że problem nie zostanie rozwiązany w najbliższych miesiącach, ale domagają się zmian już w najbliższej przyszłości.

Strony rozmów nie podjęły w Bolonii żadnej wiążącej decyzji, ale zawodnicy jasno przedstawili swoje zdanie zaznaczając, że są otwarci na rozmowy. Delegacja zawodników zostanie wkrótce zaproszona do Lozanny na kolejne spotkanie z władzami FIVB.

źródło: inf. własna, la gazetta dello sport, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved