Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawiercianie wygrali sparing z niemieckim zespołem

Zawiercianie wygrali sparing z niemieckim zespołem

W rozegranym w środę meczu sparingowym Aluron Virtu pokonał United Volleys 4:0 (25:22, 25:22, 25:21, 25:22). Na meczu obecny był pierwszy szkoleniowiec Mark Lebedew i Arash Dosanjh, którzy wrócili z mistrzostw świata. Następny mecz sparingowy drużyna z Zawiercia rozegra w piątek w Katowicach, a rywalem będzie ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Za chwilę będziemy schodzić z ciężarów na siłowni. Wszystko się zazębia i to widać na boisku – powiedział po meczu Marcin Waliński.

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie wygrali bez straty seta sparing przeciwko United Volleys Frankfurt. Gospodarze meczu byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Chociaż trenerzy rotowali składem, zawiercianie nie przegrali żadnej z partii. Pierwsze trzy sety niemal od początku toczyły się pod dyktando siatkarzy z Zawiercia, a dopiero w końcówce ich rywale zaczynali gonić wynik. Inaczej przebiegała czwarta odsłona. W niej dłuższy czas na prowadzeniu pozostawali goście. United Volleys Frankfurt mimo prowadzenia 21:19 nie zdołało wygrać nawet tego seta. Ostatecznie drużyna z Zawiercia triumfowała 25:22. – Sparing mieliśmy pod kontrolą. W czwartym przez całego seta drużyna z Niemiec prowadziła, ale udało się w końcówce ją dogonić i wygrać to spotkanie 4:0 – skomentował Marcin Waliński.

Do Zawiercia po mistrzostwach świata przyjechał pierwszy szkoleniowiec zespołu, Mark Lebedew. – Trener zawsze obserwował. Na pewno oglądał wideo z wcześniejszych sparingów, cały czas ma to pod kontrolą. Ciągle był w kontakcie z drugim trenerem. Dla mnie nie było jakiegoś większego ciśnienia. Teraz czuję się już o wiele lepiej. Ten okres przepracowaliśmy mocno i fajnie, że zaczynamy czuć piłkę i ona leci tam, gdzie chcemy. Za chwilę będziemy schodzić z ciężarów na siłowni. Wszystko się zazębia i to widać na boisku – przyznał Waliński.

Myślę, że teraz z dnia na dzień wszyscy zaczniemy wyglądać coraz lepiej fizycznie – powiedział Łukasz Swodczyk. Podczas meczu sztab szkoleniowy Aluronu Virtu Warty Zawiercie testował różne ustawienia drużyny. – Mamy zupełnie nowych zawodników i próbujemy grać razem. Myślę, że nikt nie zastanawia się, czy z trenerem Dominikiem (Kwapisiewiczem – przyp. red.) trenować słabiej, a z trenerem Lebedewem będzie trenował mocniej. To tak nie jest – dodał środkowy.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – United Volleys Frankfurt 4:0
(25:22, 25:22, 25:21, 25:22)

Warta: Waliński (13), Swodczyk (6), Malinowski (13), Gawryszewski (3), Semeniuk (17), Masny (2), Andrzejewski (libero) oraz Rejno, Żuk (5), Kania (12), Koga (libero) i Popik (2)
United: Maris, Escher (3), Van Berkel (10), Karlitzek M. (18), Mrdak (11), Kostopoulos (11), Zenger (libero) oraz Karlitzek L. (4) i Kocian

źródło: inf. prasowa, inf. własna