Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Zawiercianie przed losowaniem Pucharu Challenge

Zawiercianie przed losowaniem Pucharu Challenge

fot. Klaudia Piwowarczyk

W środę w siedzibie Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) w Luksemburgu odbędzie się losowanie par w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Challenge. Po raz pierwszy w historii weźmie w nich udział Aluron Virtu Warta Zawiercie! 

Obecność zawierciańskiego klubu w rozgrywkach Pucharu Challenge jest nagrodą za zajęcie 4. miejsca w ubiegłorocznych rozgrywkach PlusLigi. Ten przywilej to szansa nie tylko na rywalizację sportową, ale również promocja klubu, Miasta Zawiercie, regionu oraz sponsorów na arenie europejskiej. Kibice będą mieli okazję zobaczyć ciekawe drużyny, a klub kibica deklaruje, że będzie nas wspierał również podczas meczów wyjazdowych.Jednym z najbardziej doświadczonych zawodników Jurajskich Rycerzy w europejskich pucharach jest Michal Masny. – Europejskie puchary to wyzwanie zarówno dla zawodników, jak i klubu – mówi Masny. – Dzięki naszej ciężkiej pracy po raz pierwszy Aluron Virtu Warta Zawiercie zagra w europejskich pucharach. Będzie to dla nas szansa do pokazania Jurajskiej Armii na starym kontynencie. W siatkarskiej Polsce jest o nas głośno, więc teraz czas, aby usłyszeli o nas w Europie. Zarówno kibice, jak i my nie możemy się doczekać pierwszego spotkania w Pucharze Challenge, ale na początek losowanie – dodaje.

A czy kapitan drużyny ma jakichś upragnionych rywali na jutrzejsze losowanie? – Nie mam swoich typów. To jest losowanie. Niezależnie na kogo trafimy, będziemy chcieli wygrywać i piąć się ku górze drabinki Pucharu Challenge – deklaruje Michal Masny. Losowanie, które najbardziej zainteresuje jurajskich kibiców rozpocznie się jutro o godzinie 15:30. Przed nim o godzinie 13:00 wylosowane zostaną grupy Ligi Mistrzów, z trzema polskimi zespołami ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawą oraz Jastrzębskim Węglem. O 14:00 losowanie Pucharu CEV bez udziału polskich klubów.

źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved