Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawiercianie ponownie lepsi od MKS-u

Zawiercianie ponownie lepsi od MKS-u

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie na ponad miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek PlusLigi już seryjnie zwyciężają. W drugim sparingu z MKS-em Będzin Jurajscy Rycerze ponownie byli lepsi, tym razem triumfowali 3:0, po czym wygrali jeszcze dodatkowego seta.

Początek był zacięty. Dobrze prezentował się Marcyniak, atomową zagrywką popisał się Żuk. W tej partii długo gra toczyła się na styku. Wrażenie robiły potężne ataki Hugo de Leona. Zagrywka Swodczyka po taśmie, a później bloki de Leona z Mariuszem Marcyniakiem pozwoliły Jurajskim Rycerzom odskoczyć na 19:15. Gospodarze zbliżyli się na 21:19, ale uaktywnił się m.in. Grzegorz Bociek, ładną kiwkę dołożył Michał Żuk i żółto-zieloni zwieńczyli dzieło (25:21), obejmując prowadzenie w meczu.

W drugiej partii drużyna z Zawiercia od stanu 9:9 zaczęła odjeżdżać przeciwnikom. Bociek obijał ręce rywali, Żuk atakukował ze środka, Hugo robi swoje, MKS zaskakiwał Swodczyk. Po bloku Boćka było już 19:11, a po tym jak poprawił w potrójnym – już 20:11. Będzinianie nie odpuszczali, ale zagranie Marcyniaka zakończyło seta (25:19 i 2:0 dla Aluronu Virtu).

W trzeciej części gry Hugo de Leon raz po raz demonstrował swoją siłę i skuteczność. Ataki Brazylijczyka i Boćka, wspieranych przez kolegów, sprawiły, że grający bez presji Jurajscy Rycerze poszli za ciosem. Szybko zrobiło się 19:11 i 20:12. Wtedy do roboty wziął się MKS, zmniejszając dystans do jednego oczka (22:21). Wojnę nerwów wygrali jednak żółto-zieloni (25:21), zwyciężając w całym meczu 3:0. Właściwie okazało się, że spotkanie zakończyło się rezultatem 4:0, gdyż oba zespoły zdecydowały się rozegrać jeszcze jednego seta, w którym beniaminek PlusLigi triumfował 25:19.

MKS Będzin – Aluron Virtu Warta Zawiercie 0:4
(21:25, 19:25, 21:25, 19:25)

MKS: Kozub (1), Jordanow (6), Kowalski (10), Faryna (4,) Waliński (12), Woch (11), Gregorowicz (libero) oraz Grzechnik (7), Peszko (2) i Burnatowski
Aluron Virtu: Pająk (2), de Leon (19), Marcyniak (9), Bociek (17), Żuk (13), Swodczyk (7), Koga (libero) oraz Kaczorowski (4), Popik (3) i Andrzejewski (libero)

źródło: aluronwarta.pl