Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Zasady kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Tokio 2020

Zasady kwalifikacji do igrzysk olimpijskich Tokio 2020

fot. CEV

15 września Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) skierowała do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) projekt zasad kwalifikacji do turnieju olimpijskiego Tokio 2020. MKOl ma czas na zaakceptowanie lub odrzucenie projektu do lutego przyszłego roku.

Według projektu kwalifikacje odbędą się w trzech etapach. Turniej interkontynentalny z udziałem mistrzów i wicemistrzów kontynentów oraz mistrza świata i gospodarza. Awans do turnieju finałowego uzyskają trzy drużyny.

Trzy turnieje według rankingu FIVB z udziałem czterech drużyn w każdym, zakwalifikowanych na podstawie wspomnianego rankingu FIVB z 1 stycznia roku rozgrywania turniejów. Awansują zwycięzcy.Pięć turniejów kontynentalnych według zasad ustalonych przez federacje kontynentalne. Awans uzyskają zwycięzcy.

Uczestnicy turnieju olimpijskiego Tokio 2020:

Gospodarz – Japonia
Trzy drużyny z turnieju interkontynentalnego
Trzy drużyny z trzech turniejów wg rankingu FIVB
Pięć drużyn z pięciu turniejów kontynentalnych
Razem 12 zespołów

– Trwają prace nad zmianą kalendarza rozgrywek międzynarodowych, stąd nie są jeszcze ustalone konkretne terminy poszczególnych etapów kwalifikacji olimpijskich. Na tę decyzję musimy jeszcze poczekać – mówi Mirosław Przedpełski, członek zarządu Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej i dodaje: – Rozegrany także zostanie Puchar Świata w Japonii, ale ze względu na fakt, że Japonia jest także gospodarzem igrzysk, tym razem Puchar Świata nie będzie kwalifikacją olimpijską.
 

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved