Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zarząd PZPS zatwierdził skład I i II ligi

Zarząd PZPS zatwierdził skład I i II ligi

We wtorek Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził zgodnie z propozycjami Wydziału Rozgrywek skład I ligi mężczyzn, I ligi kobiet oraz podział na grupy w II lidze kobiet i II lidze mężczyzn. Oznacza to, że na szczeblu centralnym zabraknie zespołu Victorii Wałbrzych, a w I lidze mężczyzn zagra Norwid Częstochowa. Również Radomka Radom może mieć problem, by zagrać w I lidze kobiet.

W środę zebrał się Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a jednym z punktów obrad było zatwierdzenie składów grup II ligi mężczyzn i kobiet oraz składu I ligi kobiet i I ligi mężczyzn. Niespodzianki nie było, zarząd zaakceptował propozycje złożone przez Wydział Rozgrywek PZPS i tym samym ustalił skład drużyn na poszczególnych szczeblach.W I lidze mężczyzn zagra po 12 zespołów. Oznacza to, że na szczeblu centralnym nie zobaczymy Victorii Wałbrzych, która wprawdzie utrzymała się na tym szczeblu rozgrywkowym, ale nie przesłała w terminie zgłoszenia do PZPS-u. Zastąpi ją w rozgrywkach I ligi mężczyzn Norwid Częstochowa. Zarząd odrzucił też wniosek Radomki Radom o przejęcie miejsca w I lidze kobiet po AZS-ie Politechnika Opolska, ale co ciekawe, uchwalił zasady spadku i awansu dla tej ligi tak, jakby miało w niej grać 12 zespołów. Również w terminarzu zamieszczonym na stronie PZPS-u widnieje zespół MKS E.Leclerc Radomka Radom. Kto więc będzie dwunastym zespołem? Wszystko wskazuje na to, że… Radomka Radom, jeśli tylko uzupełni brakującą dokumentację. II liga kobiet będzie podzielona na 4 grupy, w II lidze mężczyzn zespoły będą rywalizowały w sześciu grupach.

Fragment komunikatu ze strony pzps.pl:

Rozpatrzone zostały także odwołania i wnioski klubów złożone na etapie zgłoszeń do rozgrywek drugiej i pierwszej ligi.

Zarząd oddalił wniosek TS Victoria Wałbrzych o przedłużenie terminu składania zgłoszeń do rozgrywek I ligi mężczyzn w sezonie 2017/2018.
Zaakceptowane zostały wnioski AZS AWF Warszawa i KS Energetyk Poznań o przejęciu prawa do rozgrywek w I lidze kobiet w sezonie 2017/2018 od PZPS oraz po wycofaniu NIKE Węgrów i od MKS Proszowice na podstawie porozumienia między klubami.
Zarząd oddalił wniosek MUKS Trzynastka Radom o przyjęciu wniosku o przejęciu prawa do rozgrywek w I lidze kobiet od KU AZS Politechniki Opolskiej.
Jednocześnie, Zarząd upoważnił Prezydium Zarządu PZPS do procedowania wniosków TS Victoria Wałbrzych i MUKS Trzynastka Radom odrębnym trybem, zgodnym z regulacjami PZPS i dobrem środowiska.

Zarząd PZPS rozpatrzył wnioski UKS Jedynka Siewierz, MKS Dąbrowa Górnicza, w sprawie zamiany grup w rozgrywkach II ligi kobiet i podjął uchwałę potwierdzającą, że wskutek wcześniejszej rekomendacji Wydziału Rozgrywek PZPS, nie jest możliwa zamiana grup, sugerowana przez wnioskujących.

Zobacz również:
Skład i terminarz I kolejki I ligi kobiet i I ligi mężczyzn
Podział na grupy w II lidze kobiet
Podział na grupy w II lidze mężczyzn

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved