Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zarząd PZPS-u wybierze trenera w głosowaniu

Zarząd PZPS-u wybierze trenera w głosowaniu

fot. Katarzyna Antczak

Według informacji podanych przez Przegląd Sportowy nowego trenera polskiej reprezentacji zarząd PZPS-u wybierze w głosowaniu, w którym udział weźmie 21 członków zarządu. Każdy z nich będzie mógł wybrać z trójki: Vital Heynen, Andrzej Kowal i Piotr Gruszka. To już ostateczna trójka kandydatów na stanowisko selekcjonera biało-czerwonej kadry. 

 W walce o fotel opuszczony przez zwolnionego we wrześniu Ferdinando de Giorgiego pozostało trzech trenerów: Belg Vital Heynen oraz Polacy Piotr Gruszka i Andrzej Kowal. Na niewiele ponad tydzień przed ostatecznym wyborem nadal nie wiadomo jednak, który ma największe szanse na objęcie posady. O tym, kto zostanie trenerem biało-czerwonych, zdecyduje głosowanie, w którym weźmie udział 21 członków zarządu PZPS-u. Będą mieli do wyboru wszystkich kandydatów, którzy zostaną zaproszeni na obrady. Potwierdził to rzecznik związku Janusz Uznański, pisząc, że „zgodnie z planem zespół do spraw wyboru selekcjonera przedstawi zarządowi trzy kandydatury”.

7 lutego przed obliczem członków zarządu staną zatem 49-letni Heyen, 450-krotny reprezentant Polski Gruszka oraz wieloletni trener Asseco Resovii Kowal. Każdy z nich będzie miał pół godziny na prezentację programu. Kto z nich ostatecznie wygra? – Naprawdę nie sposób wskazać faworyta. Głosy są podzielone, każdy z trenerów ma swoich zwolenników – powiedział Przeglądowi Sportowemu jeden z działaczy, który weźmie udział w głosowaniu. Sam waha się między Gruszką i Heynenem.

Cały materiał Kamila Drąga w Przeglądzie Sportowym

Selekcjonera reprezentacji siatkarskiej powinno się wybierać poprzez:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved