Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Žana Zdovc Sporer:  Przejście do Legionovii to okazja do rozwoju

Žana Zdovc Sporer:  Przejście do Legionovii to okazja do rozwoju

fot. OK Formula Formis

W niedzielnym pojedynku podopieczne Alessandro Chiappiniego pokonały Portugalki bez straty seta i wciąż są w grze o awans do następnej rundy. W składzie Słowenek na ten turniej jest 17-letnia Žana Zdovc Sporer, która w przyszłym sezonie będzie zawodniczką DPD Legionovii Legniowo. –  Myślę, że będę starała się poprawiać swoją grę, będę miała w zespole siatkarki na wysokim poziomie. Chcę wykorzystać każdą okazję, żeby stać się lepszą siatkarką – przyznała w rozmowie ze Strefą Siatkówki Zdovc Sporer.

Odniosłyście w pierwsze zwycięstwo na tym turnieju w meczu z Portugalią. Co o tym zadecydowało?Žana Zdovc Sporer:Sądzę, że grałyśmy zespołowo i to było najważniejsze. Bardzo chciałyśmy wygrać to spotkanie i to klucz do sukcesu. To nasze pierwsze zwycięstwo w historii występów w mistrzostwach Europy, więc bardzo się cieszymy. Miałyśmy motywację, żeby wygrać.

Czy ta motywacja była większa niż w starciach z Polkami i Belgijkami?

Próbowałyśmy, dawałyśmy z siebie wszystko, ale niestety nie byłyśmy w stanie pokonać tych zespołów, nasza gra po prostu nie wystarczyła. Jesteśmy szczęśliwe, że w niedzielę odniosłyśmy zwycięstwo.

Przed wami mecze z Włoszkami i Ukrainkami. Które z tych spotkań będzie ważniejsze?

Bardzo chcemy wygrać pojedynek z Ukrainkami. Przeciwko Włoszkom postaramy się zagrać naszą najlepszą siatkówkę. Chcemy awansować do następnej rundy. To dla nas bardzo ważne, ten awans byłby historycznym osiągnięciem. Zobaczymy jednak, jak się sytuacja rozwinie.

W reprezentacji Słowenii gra kilka siatkarek, które zdobyły wicemistrzostwo świata do lat 23. Czy dla pani, najmłodszej zawodniczki w zespole, to jakaś inspiracja?

Bardzo się cieszę, że mam możliwość trenowania z nimi, ponieważ mogę się od nich wiele nauczyć. Dużo radości sprawia mi też sam fakt wchodzenia na boisko i to, że mogę pokazać swoje możliwości.

Jak podoba się pani atmosfera na meczach siatkówki w Polsce? W przyszłym sezonie będzie pani występowała w tutejszej lidze w klubie DPD Legionovia Legionowo…

Atmosfera jest świetna. Oczywiście najgłośniej było na meczu z Polską. To pierwszy raz jak miałam okazję występować przez taką publicznością, przed tyloma ludźmi. Nie mogę się doczekać mojego przyjazdu do Legionowa. Przenoszę się do Polski, ponieważ chcę się rozwijać i to dla mnie okazja, żeby to zrobić.

Trenerem tego zespołu jest Alessandro Chiappini, który trenuje również reprezentacje Słowenii. Jak przebiega współpraca?

Bardzo mi się podoba praca z nim i właśnie dlatego też przeniosłam się do klubu, który będzie trenował. Lubię styl prowadzenia zespołu przez tego szkoleniowca, mogę się od niego wiele nauczyć.

Rozmawiała już pani z trenerem o swojej roli w zespole?

Myślę, że będę starała się poprawiać swoją grę, będę miała w zespole siatkarki na wysokim poziomie. Chcę wykorzystać każdą okazję, żeby stać się lepszą siatkarką. Przez pierwsze kilka miesięcy, aż do stycznia, będę w młodzieżowej drużynie, a później, kiedy już rocznikowo ukończę 18 lat, przejdę do seniorskiego zespołu.

Można usłyszeć, że jest pani skupiona na celu i poświęciła wiele dla siatkówki. Dużo w tym prawdy?

To prawda. Chciałabym być bardzo dobrą zawodniczką za kilka lat. Dla mnie to przejście do Legionowa to okazja do rozwoju. Nie mam konkretnej idolki, ale wzoruje się na najlepszych siatkarkach w konkretnych elementach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved