Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zamieszanie z turniejem o II ligę w Sieradzu

W najbliższy weekend miał być rozegrany w Sieradzu półfinałowy turniej o awans do II ligi. Turnieju jednak w Sieradzu nie będzie. Okazało się to w środowe popołudnie, a więc na dwa dni przed pierwszym meczem. Dlaczego?

Początkowo miały grać cztery drużyny – mówi Władysław Maciejewski, dyrektor MOSiR-u. – Potem jednak wycofało się Mikolo Sokółka. Pozostał Camper Wyszków oraz KPS Gietrzwałd. Uwzględniliśmy prośbę Wyszkowa, aby pierwszy mecz grał w sobotę. Tymczasem w środę około 14.30 Polski Związek Piłki Siatkowej zawiadomił nas, że będą jednak cztery drużyny. Na to nie mogliśmy przystać, bo mamy już wydrukowane plakaty. Wszystko jest przygotowane pod trzy zespoły. Po dokooptowaniu czwartej drużyny z udziału w turnieju zrezygnował Wyszków. My natomiast zrezygnowaliśmy z organizacji półfinału. Na dziś nie wiemy, gdzie będziemy grać. Oto stanowisko MOSiR-u Sieradz w sprawie rezygnacji z organizacji półfinału:

„Po otrzymaniu informacji o rezygnacji drużyny Mikolo Sokółka powiadomiliśmy o zaistniałej sytuacji wydział rozgrywek PZPS. Pan Mariusz Nowakowski z tegoż wydziału podjął decyzję, że turniej zostanie przeprowadzony z udziałem trzech drużyn. Po otrzymaniu takiej informacji utworzyliśmy nowy komunikat turniejowy, który rozesłaliśmy do zainteresowanych drużyn oraz związków piłki siatkowej z wydziałem rozgrywek włącznie. Tymczasem we wtorek poinformowano nas o trzeciej zmianie turniejowej, bo doszła jeszcze jedna drużyna. Biorąc pod uwagę, że na mecze piłki siatkowej w naszym mieście przychodzi 300-350 kibiców, zmuszeni bylibyśmy do ponownego druku plakatów oraz informacji w mediach i kolejnych zmian organizacyjnych za pięć dwunasta. To także niemałe koszty. PZPS nie stawia się w sytuacji nas jako organizatorów, ale także nie bierze pod uwagę kłopotów drużyny przyjezdnych, takich jak zmiana rezerwacji noclegów i wyżywienia, transportu oraz spraw ludzkich, jak choćby urlopy. Efekt jest taki, iż przez niepoważne potraktowanie naszego klubu przez PZPS musimy zrezygnować z organizacji turnieju. PZPS ma szukać nowego chętnego do zorganizowania turnieju. Czekamy na kolejny komunikat turniejowy. „

źródło: sieradz.naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved