Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Zamieszanie na Filipinach, czy reprezentacje zostaną zdyskwalifikowane?

Zamieszanie na Filipinach, czy reprezentacje zostaną zdyskwalifikowane?

fot. CEV

Reprezentacje narodowe z Filipin mogą zostać zdyskwalifikowane ze wszystkich turniejów kontynentalnych w 2020 roku. Wszystko przez zamieszanie związane z nową tamtejszą federacją oraz krajowym związkiem olimpijskim.

Filipińska Federacja Siatkówki (PVF) wznowiła działalność po 5-letniej przerwie, ale nie została jeszcze uznana przez krajowy Komitet Olimpijski (POC) i dlatego nie może jeszcze wysłać drużyn narodowych na turnieje kontynentalne. Tamtejsza federacja przestała istnieć w 2015 roku z powodu sporu między nowo wybranym, a byłym prezydentem oskarżonym o niewłaściwe zarządzanie funduszami federacji. W ten sposób krajowy komitet olimpijski przejął władzę nad PVF i od 2015 roku odpowiada za wysyłanie drużyn narodowych na międzynarodowe turnieje.W mediach społecznościowych na Filipinach szerokim echem odbiło się zamieszanie strukturalne związane z tamtejszą siatkówką. Pojawiło się mnóstwo komentarzy odnoszących się do złej komunikacji pomiędzy odnowioną federacją siatkówki (PVF) i komitetem olimpijskim (POC), co może spowodować, że drużyny narodowe z Filipin w ogóle nie będą grały turniejów podlegających jurysdykcji Azjatyckiej Federacji Siatkówki (AVC) w 2020 r. Po 5 latach nieobecności PVF ma zostać ponownie potwierdzona przez FIVB jako organ zarządzający filipińskiej siatkówki. Jednak termin przesyłania zgłoszeń na wydarzenia kontynentalne upływa 15 stycznia 2020 roku. Jeśli do tego czasu próba przywrócenia tamtejszej federacji zakończy się niepowodzeniem, to może to skutkować dyskwalifikacją drużyn narodowych z Filipin z dowolnego azjatyckiego turnieju w 2020 roku.

źródło: inf. własna, worldofvolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved