Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Do Zalasewa przyjadą gwiazdy siatkówki

Do Zalasewa przyjadą gwiazdy siatkówki

fot. Krzysztof Zaskórski

Męska siatkówka na najwyższym poziomie to w Wielkopolsce temat znany tylko z transmisji telewizyjnych i dawniej z meczu o Superpuchar w Arenie. Od kilku lat jedynym łącznikiem z nią pozostaje Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Tym razem po raz pierwszy odbędzie się on w hali w Zalasewie koło Swarzędza (5-7 października).

Czternasta edycja imprezy organizowanej przez wiele lat w Murowanej Goślinie zapowiada się w tym roku pasjonująco. Takiego zlotu gwiazd w Wielkopolsce jeszcze chyba nie było. W półfinale memoriału zagrają bowiem ze sobą ZAKSA Kędzierzyn (wicemistrz Polski) i Stocznia Szczecin (nowa potęga w krajowej siatkówce) oraz Onico Warszawa i Aluron Virtu Zawiercie. – Początkowo planowaliśmy zaproszenie piątej drużyny włoskiej ekstraklasy, czyli Monzy. Dzięki kontaktom Pawła Zagumnego rozmowy były już bardzo zaawansowane. W międzyczasie zainteresowanie występem w turnieju wyrazili jednak działacze ze Stoczni Szczecin, gdzie powstaje właśnie mieszanka wybuchowa na czele z żywą legendą światowej siatkówki, czyli Bułgarem Matejem Kazijskim – tłumaczyła Anna Sumelka, organizatorka czternastej edycji Memoriału im. Arkadiusza Gołasia.Warto dodać, że czterokrotnemu mistrzowi Włoch i trzykrotnemu zwycięzcy Ligi Mistrzów będą towarzyszyć tak znani zawodnicy jak Łukasz Żygadło czy Bartosz Kurek. ZAKSA i Onico już dysponowały mocnymi składami, a stołeczny zespół, prowadzony przez byłego selekcjonera, Stephane’a Antigę, dwa dni temu ogłosił, że pozyskał Argentyńczyka Bruno Romanuttiego. Z kolei kędzierzynian wzmocnili Kanadyjczyk Brandon Koppers i utalentowani reprezentanci naszego kraju, Aleksander Śliwka oraz Łukasz Kaczmarek. Beniaminek PLS z poprzedniego sezonu, czyli Aluron Virtu Zawiercie, też nie jest wcale ubogim krewnym przy pozostałych trzech uczestnikach turnieju. Zawiercianie zakontraktowali bowiem latem kilku doświadczonych graczy (Olieg Achrem, Grzegorz Bociek, Michal Masny).

Sprzedaż internetowa biletów ruszy w przyszłym tygodniu. O frekwencję się nie martwimy. Bardziej o przystosowanie hali do meczów siatkówki. Obiekt w Zalasewie jest funkcjonalny i nowoczesny, ale przy imprezie na prawie 1000 osób trzeba przemyśleć wszystkie rozwiązania logistyczne. Wierzę jednak, że przy wsparciu władz miasta, na czele z burmistrzem Marianem Szkudlarkiem, ze wszystkim sobie poradzimy – dodała Sumelka.

Autor: Radosław Patroniak, więcej w Głosie Wielkopolski

źródło: Głos Wielkopolski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved