Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > ZAKSA zagra w Volleyball Champions Memorial

ZAKSA zagra w Volleyball Champions Memorial

fot. Klaudia Piwowarczyk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle weźmie udział w wielkim turnieju – Volleyball Champions Memorial, który odbędzie się w dniach 12-13 września 2020 roku w Copper Box Arena w Londynie. – Jako mistrz kraju chcemy promować siatkówkę, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ten turniej to promocja polskiej siatkówki, naszego miasta i sponsorów w Anglii. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, jakim jest zaproszenie do udziału w Volleyball Champions Memorial – skomentował Sebastian Świderski.

W Memoriale, obok Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wezmą udział cztery czołowe drużyny europejskie, które zawitają do Londynu na zaproszenie organizatorów. Mistrz Polski jest pierwszym uczestnikiem wyjątkowego turnieju, jak podkreśla prezes ZAKSA S.A. propozycja udziału w Volleyball Champions Memorial to wyróżnienie. – Jako mistrz kraju chcemy promować siatkówkę, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Ten turniej to promocja polskiej siatkówki, naszego miasta i sponsorów w Anglii. Bardzo cieszymy się z wyróżnienia, jakim jest zaproszenie do udziału w Volleyball Champions Memorial. Turniej z pewnością będzie stał na mistrzowskim poziomie (nazwa o tym świadczy). Zapraszamy wszystkich fanów siatkówki na mecze, bo wszyscy uczestnicy wystąpią w pełnych składach z reprezentantami krajów, a może i mistrzami – dodał Sebastian Świderski.Nazwa i logo – Volleyball Champions Memorial są nieprzypadkowe. Jak podkreślają organizatorzy ideą przyświecającą jest chęć oddania czci wszystkim mistrzom tej dyscypliny sportu. Ponadto będzie to turniej, do którego będą zapraszane tylko drużyny, które kiedykolwiek zdobyły mistrzostwo.

Z miłości do siatkówki, której brakuje na dużym poziomie na Wyspach, organizacja Volleybal Champions Memorial ma właśnie pokazać tę dyscyplinę z najlepszej strony. – Mamy nadzieję, że turniej stanie się ważnym punktem w kalendarzu siatkarskim i co roku dostarczy niezapomnianych emocji kibicom w Londynie. Zakładaliśmy z Pawłem Zagumnym Akademię Siatkówki i widzimy ile ludzi żyje tym sportem i chcemy umożliwić fanom z całej Europy aby mogli wziąć udział w dwudniowym święcie siatkówki – podkreślają organizatorzy.

Jak zgodnie podkreślają organizatorzy to właśnie rok olimpijski stwarzał wyjątkową okazję dla realizacji idei, która towarzyszyła im od jakiegoś czasu. – Pomysł organizacji dużego eventu siatkarskiego zrodził się już dwa lata temu. W tym roku jednak możliwe było dopasowanie kalendarza tak aby ten turniej mógł się odbyć na niedługo przed rozgrywkami ligowymi w Europie. Cieszymy się, że mistrz Polski Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle będzie gościł w Londynie i dziękujemy bardzo prezesowi Sebastianowi Świderskiemu, że z taką sympatią podszedł do pomysłu – podkreśla Tomasz Zukowski z No1Event.

Krzysztof Pogwizd dodaje, że organizacja turnieju jest również reakcją na rosnącą popularność polskiej siatkówki. – Od prawie dwóch lat wspieramy Akademię Pawła Zagumnego w Londynie, obserwujemy jak popularna jest siatkówka wśród rodaków i zdecydowaliśmy wraz z partnerami na kolejny krok jakim jest organizacja poważnego turnieju w bardzo mocnej obsadzie. Mamy nadzieję, że nasz Memoriał Mistrzów będzie to najlepszym turniejem w Europie – zaznacza przedstawiciel B&K Environmental.

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved