Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA pożegnała kolejnych atakujących

ZAKSA pożegnała kolejnych atakujących

fot. Joanna Bąk

Podczas piątkowej konferencji prasowej włodarze kędzierzyńskiej ZAKSY przedstawili zmiany, jakie nastąpią w mistrzowskim składzie. Po blisko 10 latach z klubem żegna się atakujący – Dominik Witczak, sezon 2016/2017 kończy również pięcioletnią przygodę Grzegorz Boćka w Kędzierzynie-Koźlu.

Zarówno Dominik, jak i Grzegorz przez lata związani byli z naszym klubem i zawsze będą częścią rodziny ZAKSY. Są to zawodnicy, którzy niejednokrotnie pomagali zespołowi w trudnych sytuacjach – podkreślił Sebastian Świderski, prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. – Dziękujemy im za wszystkie chwile w ZAKSIE i życzymy powodzenia – dodał.Zarówno Grzegorz Bociek, jak i Dominik Witczak nie raz musieli odnaleźć się w roli „strażaka”. Jako wartościowi zmiennicy wielokrotnie ratowali kędzierzyński zespół z opresji. Dominik Witczak w tym sezonie deklarując gotowość do wsparcia zespołu, zdecydował się również na zmianę pozycji, wspierając szeregi przyjmujących ZAKSY. Przy sporych rotacjach w składzie Dominik Witczak poza rolą zmiennika otrzymywał w tym sezonie szanse gry również w pełnym wymiarze. Śmiało można powiedzieć, że każdą z otrzymanych możliwości zawodnik wykorzystał właściwie, swoim doświadczeniem pomagając drużynie. Początek przygody Witczaka z ZAKSĄ rozpoczął się w sezonie 2008/2009, razem z zespołem dążąc do zdobycia długo wyczekiwanego mistrzostwa kraju. Ten cel udało się zrealizować nieraz, zwieńczeniem wieloletniej kariery atakującego w Kędzierzynie-Koźlu była podwójna korona.

Nieco krótszym stażem w Kędzierzynie-Koźlu, bo pięcioletnim, może pochwalić się Grzegorz Bociek. Kolejny z kędzierzyńskich atakujących do hali przy ul. Mostowej trafił w 2013 roku z częstochowskiego AZS-u. Młody zawodnik szybko zyskał sympatię kibiców ZAKSY, swoją ambicję potwierdzając na boisku. Ten sezon ligowy nie był najszczęśliwszym dla Boćka, który zmagał się z kontuzją. Mimo urazu po zakończeniu rehabilitacji atakujący wrócił do gry, pojawiając się na boisku również w ostatnich meczach sezonu.

Obu atakującym klub podziękował za niezapomniane emocje i wszystkie lata spędzone w ZAKSIE.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

Najbardziej podobają mi się transfery:

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved