Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA o zmianach w składzie na przyszły sezon

ZAKSA o zmianach w składzie na przyszły sezon

fot. Aleksandra Twardowska

W ostatni weekend ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła sezon 2017/2018. Przed wicemistrzami Polski kolejny wymagający sezon, już teraz możemy oczekiwać pierwszych zmian w składzie kędzierzyńskiego zespołu. ZAKSA poinformowała, kto opuści drużynę i nie zagra w jej barwach w przyszłym sezonie.

Ostatni sezon ZAKSA zakończyła ze srebrnymi medalami PlusLigi, ZAKSA awansowała również do turnieju finałowego Pucharu Polski i walczyła w Final Four elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów. Czas podsumowań i ocen minionego już sezonu za kędzierzynianami, którzy przystapili do budowania składu na kolejny sezon, nie obędzie się bez zmian.Po roku gry w kędzierzyńskich barwach szeregi ZAKSY opuszczają Maurice Torres i Marco Falaschi. Portorykański atakujący wraz z rozwojem sezonu prezentował się coraz lepiej, będąc jednym z wyróżniających się zawodników naszego zespołu. Szczególnie zapadły nam w pamięć mecze fazy play-off Ligi Mistrzów czy półfinałowe rywalizacje plusligowe z Olsztynem. Maurice do ZAKSY przeszedł z klubu włoskiej Serie A i teraz wraca do Włoch. Nowym klubem Portorykańczyka będzie Kioene Padwa. Kolejnym zawodnikiem, który po tym sezonie zmieni PlusLigę na włoską Serie A, jest Marco Falaschi. Po trzech sezonach w Polsce włoski rozgrywający zdecydował się wrócić na Półwysep Apeniński, w sezonie 2018/2019 Marco będzie występował w BCC Castellana Grotte.

Zmiany w składzie ZAKSY dotkną również przyjmujących i środkowych. Po kilku latach gry w kędzierzyńskim zespole barwy klubowe zmienia Rafał Buszek. Rafał do ZAKSY dołączył w 2015 roku, dwukrotnie z zespołem sięgając po tytuł mistrzowski i zdobywając Puchar Polski.  Kolejnymi zawodnikami, kończącymi kędzierzyńską przygodę, są: Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki.

Poza kończącymi się kontraktami kilku zawodników ZAKSY zobaczymy w innych klubach PlusLigi. I tak o wypożyczeniu możemy powiedzieć w przypadku Kamila Semeniuka i Krzysztofa Rejno. Po sezonie 2017/2018 z ZAKSĄ rozstaje się manager zespołu – Tomasz Drzyzga, którego rolę przejmie już w tym sezonie wspierający zespół Wojciech Serafin. Nie jest to koniec zmian, o nowych kontraktach będziemy informować niebawem.

Mówi się, że do ZAKSY mają trafić atakujący Łukasz Kaczmarek z Cuprum Lubin oraz przyjmujący Aleksander Śliwka z Resovii. – W następnym tygodniu będziemy informować o podpisaniu umów z nowymi zawodnikami. Zakładamy, że zmiany będą większe niż w ubiegłym roku. Kilku zawodników na pewno uda się na wypożyczenie, o wszystkim będziemy informować na bieżąco – ucina spekulacje na łamach serwisu kk24.pl prezes Sebastian Świderski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna, kk24.pl, zaksa.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved