Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > ZAKSA nie ma godnego przeciwnika w lidze?

ZAKSA nie ma godnego przeciwnika w lidze?

fot. Katarzyna Antczak

Lider PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, na półmetku sezonu zasadniczego imponuje aż piętnastoma kolejnymi zwycięstwami z rzędu. Czy liga jest więc „do jednej bramki”? – Drużyna ZAKSY utrzymała skład i klasę, gra trzeci sezon na swoim wysokim poziomie – twierdzi Ireneusz Mazur.

Doświadczony i utytułowany siatkarz, którego tożsamości nie chciał zdradzić prowadzący program #7strefa Jerzy Mielewski, ujawnił w rozmowie swoją refleksję na temat ZAKSY Kędzierzyn-Koźle: Patrząc na styl, jakość, powtarzalność i schematy, ZAKSA nie ma z kim grać w PlusLidze. Mimo wszystko mistrz Polski wybija się na tle innych drużyn.– I tak, i nie. Uważam, że byłoby to niesprawiedliwe, by stawiać sprawę w tak jednoznaczny sposób. Można przytoczyć wiele przykładów, w tym nawet spotkanie z Espadonem Szczecin wygrane 3:2 – przyznał Ireneusz Mazur. Oczywistym jest, że drużyna ZAKSY utrzymała skład i klasę, gra trzeci sezon na swoim wysokim poziomie. Małe zmiany personalne, trener został wymieniony z Włocha na Włocha… Posiłek jest więc taki sam, zmieniła się tylko jego godzina… To jest samograj. Obojętnie kogo tam postawimy, aby nie przeszkadzał – ZAKSA będzie dominować – dodał były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Treningi z Gardinim są nieco mniej intensywne niż z De Giorgim, może tego luzu potrzebowali, by zyskać świeżość po dwóch ciężkich latach. Rezultaty były bardzo pozytywne, teraz jest seria piętnastu kolejnych zwycięstw i prawdopodobnie będzie dalej śrubowana – dodał siatkarz Onico Warszawa, Wojciech Włodarczyk.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved