Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Zakończenie PlusLigi! Co dalej z siatkówką i co słychać w PZBuk?

Zakończenie PlusLigi! Co dalej z siatkówką i co słychać w PZBuk?

Całe społeczeństwo znalazło się w sytuacji, której dosłownie nikt się nie spodziewał. Pandemia koronawirusa spowodowała zatrzymanie większości rozgrywek i w tym momencie nie wiemy, kiedy wszystko wróci do normy. Wczorajsza informacja o zakończeniu sezonu PlusLigi dla niektórych jest zaskakująca, a dla innych jak najbardziej słuszna. Przyjrzyjmy się całej tej sytuacji, sprawdźmy jaka może być przyszłość siatkówki i jak na obecną sytuację reagują zakłady bukmacherskie PZBuk.

Siatkówka oraz zakłady PZBuk vs koronawirusDomyślam się, że większość z nas ma już dosyć rozmów nt. koronawirusa. Dlatego obiecuję, że w tym artykule zdecydowanie najwięcej czasu poświęcę siatkówce, naszej lidze oraz sportom, które nadal możemy śledzić. Ostatni mecz PlusLigi, który mogliśmy obejrzeć to starcie Trefla Gdańsk z Aluronem Virtu Zawiercie. W tym pojedynku zdecydowanie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. Mecz ten odbył się już ponad dwa tygodnie i od tego czasu jedyne co możemy robić to wspominać mecze naszych ulubionych drużyn. Wczoraj dowiedzieliśmy się o tym, że sezon 2019/2020 został zakończony. Obecnie musimy wierzyć w to, że już niedługo cała ta sytuacja ulegnie znacznej poprawie i będziemy mogli cieszyć się z powrotu siatkarzy do hal na start nowego sezonu.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zakończenia sezonu PlusLigi, ale ma również wpływ na sytuację zakładów bukmacherskich. Ligi zawieszone, mecze się nie odbywają, a co za tym idzie – oferta bukmacherów jest nieco okrojona. Na szczęście niektóre rozgrywki nadal są kontynuowane i znajdziecie je w ofercie PZBuk, który przygotował również kilka alternatyw, o których przeczytasz poniżej.

Siatkówka to jeden z najczęściej wybieranych sportów do trenowania, śledzenia oraz obstawiania. Jestem przekonany, że gdy pandemia się uspokoi, to wszystko wróci do normy i środowisko siatkarskie pokaże swoją siłę. Zastanówmy się jednak nad jednym bardzo ważnym aspektem…

…czy ten sezon w ogóle się odbył?

Wiemy już, że sezon PlusLigi 2019/2020 nie zostanie dokończony. Niby jest to decyzja zrozumiała, której mogliśmy się w pewnym stopniu spodziewać, ale nadal pozostaje kilka niewiadomych. Skoro nie poznaliśmy Mistrza oraz Wicemistrza Polski, to dlaczego przynajmniej na ten moment ostatnia w tabeli Visła Bydgoszcz ma spaść z ligi? Prezes PLS, Paweł Zagumny mówi: „To były dla nas bardzo trudne decyzje. Trudne, lecz konieczne do podjęcia w trosce o bezpieczeństwo graczy, pracowników klubów i całego naszego środowiska. Mam nadzieję, że spotkają się ze zrozumieniem”.

W niewygodnym położeniu znalazł się również Jastrzębski Węgiel, który występuje w obecnej (jeszcze nie zakończonej) Lidze Mistrzów, nadal miałby dużą szansę na podium PlusLigi, ale w tym momencie plasuje się na 4. pozycji przez co nie zagra w kolejnym sezonie LM. Z kolei trener będącej na 2. miejscu VERVY Warszawy, Adrea Anastasi uważa, że: „To był dobry ruch, bo wciąż nie wiadomo jak wirus w Polsce będzie się rozwijał”.

W tym momencie trudno jest odpowiedzieć na pytanie dotyczące tego, czy ten sezon w ogóle się odbył. Pewnym jest, że liga została zakończona nawet bez dokończenia fazy zasadniczej. Nie znamy Mistrza Polski, ale wiemy kto spadnie i wiemy, że zmieniły się drużyny, które będą występowały w Lidze Mistrzów. Możemy zatem powiedzieć, że z jednej strony ten sezon się odbył i zakończył, ale z drugiej brak mistrza jest tutaj bardzo zastanawiający.

Każda decyzja, niezależnie od tego czy sezon byłby anulowany, zakończony, przyśpieszony czy wydłużony, miałaby swoje plusy oraz minusy i byłaby zależna od tego, jak będzie rozwijała się pandemia. Czy uważasz, że podjęta decyzja jest słuszna? Przyjrzyjmy się teraz temu, jak w obecnej sytuacji radzą sobie zakłady bukmacherskie na przykładzie PZBuk-a.

Jeśli nie siatkówka, to co?

Tak jak wspomniałem wcześniej – zakłady bukmacherskie stoją przed naprawdę trudnym wyzwaniem. Podobnie jak PlusLiga, zdecydowana większość lig zawiesiła swoją działalność, a to oznacza liczne modyfikacje w ofercie. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się sporty wirtualne oraz esport. Oba te działy znajdziemy w ofercie bukmachera PZBuk.

Opinie o sportach wirtualnych są różne. Jedni chwalą, ponieważ cieszą ich natychmiastowe rozstrzygnięcia i wygrane, a inni krytykują, ponieważ jakby nie patrzeć jest to starcie Ty vs komputer. W obecnej sytuacji zainteresowanie sportami wirtualnymi idzie mocno do góry. Właśnie z tego powodu PZBuk przygotował ciekawe promocje dla graczy, a oferta obejmuje zdarzenia z siatkówki, piłki nożnej, koszykówki czy wyścigów zwierząt. W tym momencie sporty wirtualne są jedynymi zdarzeniami, na które wirus nie ma żadnego wpływu.

W bardzo podobne tony uderza esport. Zaletą tych rozgrywek jest fakt, że mecze mogą odbywać się zdalnie, dzięki czemu zawodnicy nie są narażeni na przebywanie w ogromnych halach sportowych czy na kontakt z rywalami. Rozrywki Counter Strike’a, League of Legends czy Dota2 cieszą się dużym zainteresowaniem i dzięki temu zakłady bukmacherskie wystawiają ciekawe zdarzenia. Tak samo postępuje bukmacher PZBuk, który posiada w swojej ofercie zdarzenia esportowe.

Z „prawdziwych” sportów są z nami jeszcze ligi białoruskie, rozgrywki egzotyczne oraz… tenis stołowy. Nie spodziewam się tego, że namiętnie śledzisz rozgrywki u naszych wschodnich sąsiadów czy jesteś ekspertem od ping-ponga, ale może warto się teraz nimi zainteresować? Chyba każdy z nas zna powiedzenie – jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma. Białoruś jak na razie jest nieugięta i w tym kraju (póki co) odbywają się rozgrywki piłki nożnej, hokeja czy piłki ręcznej.

Birma, Nikaragua, Burundi czy np. Turkmenistan – w tych krajach nadal rozgrywane są mecze piłkarskie, które znajdziesz w ofercie bukmachera PZBuk. Skoro nie można polecieć obecnie na wakacje to może czas, chociaż zapoznać się z ligami egzotycznymi?

#zostańwdomu, ale na jak długo?

Wszyscy wiemy, w jak trudnej sytuacji się znaleźliśmy, a przedwczesne zakończenie sezonu PlusLigi tylko nas w tym utwierdza. Możemy zastanawiać się nad tym, czy podjęta w środę decyzja była tą słuszną. Odpowiedzi raczej nigdy nie poznamy, ale chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że najważniejsze w tym momencie jest zdrowie – tego się trzymajmy. Póki co możemy jedynie zostać w domu i czekać aż koronawirus odpuści. Wszyscy liczymy na to, że stanie się to możliwie jak najszybciej i rozpoczęcie kolejnego sezonu odbędzie się bez jakichkolwiek problemów.

W tym momencie nie jest wiadome, kiedy ponownie zaczniemy emocjonować się siatkarskimi widowiskami. Obecnie możemy jedynie śledzić oraz obstawiać sporty, które wcześniej opisałem. Pomimo tych trudnych czasów, oferta zakładów bukmacherskich PZBuk jest całkiem bogata i bez problemu można odnaleźć się w nowych sportach. Poza tym można odpocząć, potrenować w domu jak to robią siatkarze i spędzić czas z rodziną – chyba każdy tego czasem potrzebuje!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Adam Kaźmierczak – redaktor portalu Zagranie.com.
Zajmuję się analizami meczów piłkarskich oraz dostarczam informacje ze świata bukmacherki.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved