Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zagraniczny zaciąg żegna się z BKS-em Bielsko-Biała

Zagraniczny zaciąg żegna się z BKS-em Bielsko-Biała

fot. Michał Szymański

Po stosunkowo średnim sezonie w wykonaniu BKS-u Bielsko-Biała w klubie nastąpiły pierwsze roszady kadrowe. Zagraniczne siatkarki, które opuściły klub z Podbeskidzia, to Nikola Radosova oraz Yael Castiglione, które przez ostatnie kilka miesięcy stanowiły o sile przyjęcia i rozegrania bialskiej „Stali”. Spekuluje się, że to nie koniec ruchów ze strony działaczy, a kolejne transfery mają zostać ogłoszone w najbliższym czasie.

Zaledwie rok trwała przygoda Nikoli Radosovej w bialskim klubie. 24-letnia siatkarka urodzona w Bojnicach na Słowacji w barwach BKS-u Aluprofu zagrała w 25 meczach, zdobywając łącznie 215 punktów, co daje średnią na mecz nieco ponad 8 punktów. Najwięcej z nich zapisała na swoim koncie atakiem (169), następnie blokiem (27) i zagrywką (19). Perfekcyjne przyjęcie Słowaczki w całym sezonie wyniosło 26,6 procent, a ofensywa to 30,8 procent.Nikola dwukrotnie była nagradzana nagrodą MVP dla najlepszej siatkarki meczu. Miało to miejsce w Bielsku-Białej, najpierw w meczu 15. kolejki z Pałacem Bydgoszcz, a następnie w spotkaniu 19. kolejki z Chemikiem Police.

Yael Castiglione w bialskim zespole również występowała przez rok. Zagrała w 25 spotkaniach, zdobywając łącznie 85 punktów (47 atakiem, 22 blokiem i 16 zagrywką). Co ciekawe, w sezonie 2015/2016 Yael wspólnie z reprezentacją Argentyny po raz pierwszy w historii swojego kraju awansowała na igrzyska olimpijskie. W BKS-ie Aluprofie wiodło jej się różnie, a skuteczność rozegrania na poziomie 21,88 procent dało bialskiej rozgrywającej zaledwie dwudzieste miejsce w rankingu na najlepiej rozgrywającą Orlen Ligi. W zakończonym sezonie Castiglione jeden raz została wyróżniona nagrodą MVP, a stało się to w Bydgoszczy w spotkaniu z tamtejszym Pałacem.

Spekuluje się, że do 7. po sezonie 2015/2016 BKS-u dołączyć ma Natalia Perlińska. W kręgu zainteresowań włodarzy klubu ma znajdować się także Adela Helić z Muszynianki Muszyna. Co więcej mówi się, że z zespołem ze stolicy Podbeskidzia pożegnają się Koleta Łyszkiewicz oraz Natalia Strózik, czyli ogniwa od wielu lat związane z drużyną.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved