Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gdzie zagrają Cerrad Czarni Radom?

Gdzie zagrają Cerrad Czarni Radom?

W najbliższym czasie halę Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w której swoje mecze ligowe w ekstraklasie rozgrywają m.in. siatkarze Cerradu Czarnych, czeka remont dachu. Przez pewien czas obiekt będzie zupełnie wyłączony z użytkowania. Gdzie i przez jaki czas drużyny z Radomia będą musiały grać na wyjazdach?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił 24 lipca przetarg na „Poprawę efektywności energetycznej budynku hali sportowej MOSiR poprzez modernizację dachu wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu”. Jak informuje „Echo Dnia”, postępowanie zostało w środę, 9 sierpnia, unieważnione ze względu na brak ofert. – W ramach tego przetargu dawaliśmy bardzo dużo punktów za szybkość wykonania zadania. Nadal będziemy to podtrzymywać, bowiem zależy nam na tym, aby ten remont został wykonany jak najszybciej – informuje Robert Dębicki, dyrektor zarządzający MOSiR-u.Przetarg został rozpisany ponownie w środę, 9 sierpnia. Termin składania ofert upływa w czwartek, 24 sierpnia, o godzinie 10. Obecnie sytuacja wygląda tak, że zarówno Cerrad Czarni, jak i Rosa występujące w ekstraklasie siatkarskiej i koszykarskiej pierwsze mecze ligowe będą musiały rozegrać w innej hali, prawdopodobnie w innym mieście. – Zespoły, które rozgrywają swoje mecze w hali MOSiR, zostały poinformowane o tym fakcie i być może pierwsze mecze ligowe będą musiały rozegrać na innych obiektach – mówi Robert Dębicki. Termin wykonania prac w zamówieniu to 90 dni. Hala jednak przez cały ten czas nie będzie wyłączona z użytkowania. Robert Dębicki zapewnia, że MOSiR dąży do tego, aby jak najszybciej zakończyć przetarg i aby kluby mogły korzystać z hali. – Część prac musi być wykonana szybko, natomiast zadanie obejmuje też montaż paneli fotowoltaicznych i to możemy realizować już kiedy hala pracuje. W przetargu jest 90 dni na wykonanie prac, lecz liczymy, że sama kwestia budowlana będzie trwała dużo krócej, w związku z tym czas wyłączenia hali będzie krótszy – mówi Robert Dębicki.

Cerrad Czarni Radom ostatni mecz w Radomiu w sezonie 2016/2017 rozegrali 8 kwietnia, natomiast Rosa Radom 9 maja. Dlaczego więc MOSiR ogłosił przetarg na remont dopiero 24 lipca? Dyrektor twierdzi, że wcześniej nie było to możliwe. – Wiemy, że hala jest obiektem kluczowym i spełnia potrzeby klubów ekstraklasowych, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu, my staramy się działać jak najszybciej. Wcześniejszy termin ogłoszenia przetargu nie był możliwy ze względu na dokumentacje – dodaje dyrektor zarządzający MOSiR-u.

Sytuacją zaniepokojony jest również Wojciech Stępień, prezes Cerradu Czarnych Radom. Siatkarze na 30 września mają zaplanowany pierwszy domowy mecz w rozgrywkach PlusLigi. – Sytuacja jest paradoksalna, a dla klubu to katastrofa. Możemy przełożyć jeden lub dwa mecze, ale nikt nie przełoży całej rundy. To jest dla nas ogromny problem. Gramy w lidze profesjonalnej, są pewne obwarowania regulaminowe, których nie możemy ominąć. Liczymy na to, że sytuacja zostanie rozwiązana jak najszybciej i że obiekt będzie wyłączony z użytku jak najkrócej – zaznacza Wojciech Stępień.

Czytaj więcej na www.echodnia.eu

 

źródło: echodnia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved