Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Gdzie zagra Simon? Zamieszanie z kontraktem Kubańczyka

Gdzie zagra Simon? Zamieszanie z kontraktem Kubańczyka

fot. Katarzyna Antczak

Cucine Lube dopiero co ogłosiło transfer Simon Robertlandy Aties, a to rozpoczęło szereg niespodziewanych zdarzeń. Dotychczasowy klub Kubańczyka Sada Cruzeiro wydała oświadczenie, w którym informuje, że Simon jest nadal jego zawodnikiem. Z kolei siatkarz uważa, że klub nie wypełnił warunków umowy i może odejść.

Agenci zawodnika, jak i sam Simon zapewniają, że Kubańczyk ze względu na finansowe i formalne aspekty kontraktu oraz klauzulę w nim zawartą mógł odejść do innego klub i tym samym to zrobił. Sytuacja wydaje się być mocno skomplikowana. Według agentów siatkarza dokumenty i umowy zawarte z zawodnikiem potwierdzają, że zawodnik nie otrzymał dużej części pieniędzy z kontraktu, co jest niewypełnieniem umowy przez Sadę i może on odejść. Agencja miała w lipcu wysłać do Sady pismo informujące o tej sytuacji. – Ponieważ umowa nie została dotrzymana, to uważa się, że na mocy prawa jest ona nieważna. Jednakże jeśli klub chce korzystać z usług Roberta Robertlandy także w sezonie 2018/19, musi zapłacić wszystkie kwoty należne mojemu klientowi do tej pory za łączną kwotę 3 140 000 Reais i przedstawić dowód zapłaty podatków do brazylijskiego organu podatkowego na łączną kwotę umowy nie później niż 5 dni od dzisiaj – tak miała brzmieć część informacji agencji z lipca.Natomiast tuż po ogłoszeniu transferu zawodnika przez Cucine Lube brazylijski klub wydał oświadczenie w tej sprawie. – Nasz zespół spotkał się 4 lipca w Belo Horizonte, aby rozpocząć przygotowania do sezonu 2018/19. Zawodnik Simon, który ma ważny kontrakt z klubem do 31.05.2019, nie pojawił się. Sada Cruzeiro wysłała do niego dwa powiadomienia w tej sprawie, prosząc o stawienie się na treningach. Wcześniej w tygodniu klub otrzymał wiadomość e-mail od agenta, który twierdzi, że reprezentuje sportowca. Dokument ten zawiera szereg nieuzasadnionych absurdów, nawet jeśli chodzi o płatności finansowe. Następnie sportowiec, za pośrednictwem swojego agenta, stara się uniknąć kary umownej przewidzianej za wcześniejsze zakończenie umowy. W środę, 18 lipca, włoski zespół Lube Civitanova, ignorując nieregularną sytuację, ogłosił podpis zawodnika, który nadal ma kontrakt z Sada Cruzeiro. Sada Cruzeiro uważa, że działania z udziałem sportowca są burzeniem dobrych zachowań, które przenikają sport. Klub nie zgadza się na takie zachowania zawodnika i nieświadomość Lube Civitanova oraz brak szacunku tego klubu dla etyki w relacjach z innymi klubami międzynarodowymi. Sprawa została zgłoszona przez dział prawny klubu w FIVB.

To nieodosobniony w ostatnich latach przypadek. Rok temu w podobnej sytuacji znalazła się Resovia Rzeszów oraz Jastrzębski Węgiel, kiedy to Gordon Perrin i Kevin Tillie zrezygnowali z gry, a czego kluby nie przyjmowały do wiadomości w pierwszej chwili.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved