Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zacięty turniej w Tarnowie – gospodynie okazały się najlepsze

Zacięty turniej w Tarnowie – gospodynie okazały się najlepsze

fot. Gwardia Wrocław

W miniony weekend w Tarnowie rozegrano turniej towarzyski z udziałem czterech drużyn  I ligi kobiet. Z sześciu spotkań aż cztery kończyły się tie-breakami. Najlepszy okazał się zespół gospodyń, PWSZ Grupa Azoty Tarnów, który wyprzedził w końcowej klasyfikacji Solną Wieliczka, Karpaty Krosno oraz beniaminka I ligi, Szóstkę Mielec.

Wszystkie sobotnie spotkania tarnowskiego turnieju kończyły się tie-breakami. Gospodynie wygrały po 3:2 z Szóstką Mielec i Solną Wieliczka. Wieliczanki, które ostatecznie uplasowały się na drugim miejscu w turnieju, w sobotę pokonały 3:2 Karpaty Krosno, w niedzielę wygrywając 3:1 z Szóstką Mielec. Beniaminek I ligi kobiet przegrał wszystkie trzy swoje spotkania.Zwycięstwo w turnieju ma dla nas znaczenie mentalne. Wiadomo, że graliśmy z przeciwniczkami ligowymi, więc to na pewno jest taka lekka demonstracja siły. Jestem bardzo zadowolony z postawy dziewczyn, bo każda wchodząc na parkiet, daje 110% wartości dla zespołu. Młoda Marcelina Gliniecka, która chyba dostanie przydomek „killer”, ponieważ nawet ze swoimi warunkami fizycznymi super sobie radzi. Kontuzjowaną Aśkę Sikorską świetnie zastąpiły dziewczyny z innych pozycji, czy to Klaudia Grzelak, czy właśnie Marcelina. Forma jeszcze nie jest optymalna, zwłaszcza pod kątem fizyki. Powiedziałbym, że zawodniczki są jeszcze dość mocno przybite do podłogi, jednak starają się, próbują poprawiać wszystkie elementy i pokazują charakter. Pomimo że jeden set jest przegrany, w kolejnym naprawiają swoje błędy. Mam nadzieję, że kiedy zmęczenie będzie schodzić z nóg, jakość gry się poprawi i zespół będzie jeszcze mocniejszy – mówi Michał Betleja, trener siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów, na łamach serwisu nasz-tarnow.pl.

– Najlepszy mecz zagraliśmy z Karpatami. Było więcej spokoju, więcej płynności, więcej dogrania do siatki takiego, jakiego sobie życzyliśmy. Brakowało tego trochę w sobotnich spotkaniach. Myślę, że z każdym dniem będziemy wyglądać coraz lepiej i ciężka praca przyniesie owoce – podsumowuje Michał Betleja.

Wyniki sobotnich meczów:
PWSZ Grupa Azoty Tarnów – Szóstka Mielec 3:2
7R Solna Wieliczka – Karpaty Krosno 3:2
Szóstka Mielec – Karpaty Krosno 2:3
PWSZ Grupa Azoty Tarnów – 7R Solna Wieliczka 3:2

Wyniki niedzielnych meczów:
7R Solna Wieliczka – Szóstka Mielec 3:1
PWSZ Grupa Azoty Tarnów – Karpaty Krosno 3:1

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Grupa Azoty PWSZ Tarnów
2. 7R Solna Wieliczka
3. Karpaty Krosno
4. Szóstka Mielec

źródło: inf. własna, nasz-tarnow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved