Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Za Miguelem Falascą do Czech

Za Miguelem Falascą do Czech

fot. Katarzyna Antczak

Już od dłuższego czasu wiadomo, że szkoleniowcem reprezentacji Czech siatkarzy został Miguel Falasca. Hiszpan objął to stanowisko jeszcze w lutym. Po tym, jak Skra pod koniec marca pożegnała się z Falascą, ten jeszcze dłuższy czas przebywał w Bełchatowie, a na początku maja udał się do Czech, gdzie rozpoczął swoją nową przygodę. Jak się okazuje, z kadrą naszych południowych sąsiadów pracować będzie jeszcze dwóch trenerów ze sztabu bełchatowskiej drużyny.

Gdy Miguel Falasca związał się dwuletnią umową z czeską federacją, wiadomo było, że sam będzie mógł w większości zbudować sztab trenerski. Hiszpański szkoleniowiec postawił na sprawdzone już rozwiązania i do współpracy zaprosił swój sztab z bełchatowskiego klubu. Jego asystentem będzie Fabio Storti, natomiast trenerem przygotowania fizycznego Daniel Lecouna. Wszyscy udali się do Czech trochę ponad tydzień po wywalczeniu przez Skrę brązowych medali PlusLigi. Obaj bowiem, u boku Philippe’a Blaina, dokończyli sezon w bełchatowskim klubie. Przy współpracy tej trójki Skra sięgnęła po złoto mistrzostw Polski, Superpuchar w 2014 roku oraz w tym roku zdobyła krajowy puchar.Reprezentacja czeskich siatkarzy rozpoczęła w Brnie pierwsze zgrupowanie 9 maja i przygotowuje się obecnie do startu w rozgrywkach Ligi Światowej. Celem kadry narodowej Czech na ten sezon jest jednak awans do mistrzostw Europy 2017. Walka o przyszłoroczne Euro, które odbędzie się w naszym kraju, rozpocznie się jesienią.

W dodatku w ostatnim czasie we Włoszech pojawiły się informacje, że były trener Skry Bełchatów znalazł już także pracodawców na nowy sezon ligowy, a dokładniej na dwa sezony. Miguel Falasca we wtorek miał porozumieć się w sprawie kontraktu z klubem Gi Group Monza i to w nim najprawdopodobniej obejmie posadę trenera. Zmieni na niej dotychczasowego szkoleniowca – Vacondio Oreste.

18-osobowy skład reprezentacji Czech:
Bartoš Adam, Beer Marek, Demar Matyáš, Džavoronok Donovan, Finger Michal, Galabov Jan, Habr Filip, Hadrava Jan, Holubec Aleš, Janouch Jakub, Kryštof Martin, Michálek Petr, Pfeffer Daniel, Sobotka Vladimír, Vašíček Jiří,  Veselý Jakub, Zajíček Adam, Zmrhal Marek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved