Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z AZS-u odejdzie przynajmniej czterech siatkarzy

Z AZS-u odejdzie przynajmniej czterech siatkarzy

fot. Katarzyna Antczak

Większość klubów PlusLigi buduje już nowe kadry, a AZS jak na razie poinformował jedynie o odejściu Brazylijczyka Felipe Airtona Bandero. Portal sport.pl informuje, że w nowych klubach zagra jeszcze przynajmniej trzech innych zawodników.

To, że AZS opuści Bandero, rozstrzygnęło się krótko po zakończeniu rozgrywek. Brazylijczyk dużą część sezonu stracił przez kontuzję, a gdy wrócił na boisko, nie zachwycał. O obiektywną ocenę jego postawy jest bardzo trudno, ale ten temat jest już zamknięty. W sezonie 2016/17 Bandero w AZS-ie nie zagra, a klub będzie szukał jego następcy. To, kto zastąpi Brazylijczyka, w największym stopniu zależało będzie od wielkości budżetu. To samo tyczy się rozgrywającego Rafaela Redwitza, który zadeklarował ponoć, że chce zostać w AZS-ie. W przypadku trzeciego z grających w częstochowskiej drużynie obcokrajowców – przyjmującego Mateja Pataka – wiele zależało będzie od stanu zdrowia zawodnika. Jeżeli Słowak w stu procentach upora się z dolegliwościami kręgosłupa, prawdopodobnie przedłuży kontrakt.Przesądzone jest natomiast odejście środkowego bloku Łukasza Polańskiego, który w nowym sezonie reprezentował będzie barwy Effectora Kielce. Odejdzie najpewniej także libero Adrian Stańczak i prawdopodobnie młody atakujący Bartłomiej Lipiński.

Z grona zawodników, którzy w minionym sezonie byli w kadrze AZS-u, ważne kontrakty mają środkowi Michał Szalacha, Bartłomiej Janus i Bartosz Buniak, przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk i Rafał Szymura, rozgrywający Tomasz Kowalski oraz młodziutki libero Kamil Szymura.

Więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved